Zwolnienia w Sabre

0

Wracając do tematu. Przeczytałem te świeże wpisy z tematu i większość twierdzi, że te zwolnienia i ogólnie ta atmosfera niepewności odbiją się czkawką dla Sabre.

A pomyślał ktoś, że Sabre może nie mieć w planach odbudowywać tych zespołów i liczą się z tym, że na fali zwolnień dodatkowe 2-5% odejdzie samo? Może jest jakaś strategia która ma na celu odchudzenie pewnych oddziałów?

PS. Nie żebym się znał. Taki tylko mi scenariusz do głowy przyszedł...

0

@SekretarzGeneralnyONZ ja myśle że niektórzy przesadzają lekko. Sporo kontraktorów to są juniorzy-studenci i zawsze pojawią się nowi żeby ich zastąpić.

0
Shalom napisał(a):

@SekretarzGeneralnyONZ ja myśle że niektórzy przesadzają lekko. Sporo kontraktorów to są juniorzy-studenci i zawsze pojawią się nowi żeby ich zastąpić.

Nie są w Sabre raczej angażowani kontraktorzy na poziomy associate, contributor, a jeśli już to są to szczególne wypadki. Dodatkowo w takich przypadkach po wdrożeniu, "wychowaniu" tacy są często przejmowani i zatrudniani bezpośrednio.
Możesz napisać jaki sens miałoby brania kontraktora studenta?

0

Serio? To moze się coś zmieniło dimetralnie ale kiedy miałem okazje tam pracować pod koniec studiów jako kontraktor to Sabre było taką trochę studencką mekką i była tam cała masa studentów 3, 4 i 5 roku i spora część z nich jako kontraktrzy.

0

@Shalom: nadal jest ich sporo, natomiast za rok sądzę że przynajmniej na staże będzie mniej chętnych (teraz z tego co wiem przedłużają umowy stażowe na koszmarkowych stawkach i ograniczają czas do max 1/2 etatu), więcej ludzi pójdzie do Sii i innych takich cudów. Do tej pory sporo osób ode mnie z wydziału dostawało się właśnie przez staż po 2, czasem 3 roku.

0

JLabs wlasnie ruszyl z rekrutacja na QA do Sabre - rozumiem, ze aktualni pracownicy JLabsa uciekaja stamtad?

0
Pijany Orzeł napisał(a):

JLabs wlasnie ruszyl z rekrutacja na QA do Sabre - rozumiem, ze aktualni pracownicy JLabsa uciekaja stamtad?

No generalnie tak, kogo nie zapytam ostatnio to mowi ze ucieka z Sabre.

0

Bo zwolnili kilka osób?

0

Tutaj nawet nie chodzi o zwolnienia, niektórym też odmówili podwyżek albo poprzenosili do zupełnie innych zespołów (np w czwartek dowiedziałeś się że twój projekt w piątek zostanie zamknięty i w poniedziałek jesteś przeniesiony z TN do airlineów)

0

"niektórym też odmówili podwyżek" seriooo? tu ludzie prace traca a Ty o powyzki ????????

0

Skończcie temat, Sabre z powrotem zatrudnia :)

0

^^ Jest dokładnie na odwrót :) Dzisiaj z Sabre wyleciało kilkadziesiąt kontraktorów (z samego Sii blisko 20), w tym dwie z mojego teamu.

Krótko ujmując, zbliża się koniec roku. Praktyka standardowa, email z rana, zamieszanie, ostatni obiad, oddanie komputerów i do widzenia.

Klimat, cała ta negatywna otoczka, podejrzenia, zakaz rozmawiania o zwolnieniu (!!!) to jak dla mnie porażka.

0

Tak kończą fra... korposzczury.

0

W zespole obok z 40 osób wyleciało 16 kontraktorów - scope projektów oczywiście bez zmian :D

0
Różowy Bóbr napisał(a):

W zespole obok z 40 osób wyleciało 16 kontraktorów - scope projektów oczywiście bez zmian :D

Czyli 24 osoby robi pracę za 40ści , z tym, ze dlaej im płacą tyle samo? xD

0

Wątpię żeby ktoś kochał tę firmę na tyle żeby siedzieć nadgodziny - podejrzewam że jak przyjdzie release to niedostarczenie produktu będzie powodem do zamknięcia tych projektów, ale kto by wyczuł co sobie w stanach wymyślą.

0
Różowy Bóbr napisał(a):

Wątpię żeby ktoś kochał tę firmę na tyle żeby siedzieć nadgodziny - podejrzewam że jak przyjdzie release to niedostarczenie produktu będzie powodem do zamknięcia tych projektów, ale kto by wyczuł co sobie w stanach wymyślą.

No bo kto zrobi pracę 40tu Polaków lepiej? Oczywiście 24 Polaków po zwolnieniu 16tu. xD

0

Lol jakby nie było lepszych pracodawców. Ludzie nie mają do siebie szacunku...

0
Lukxxx napisał(a):

Lol jakby nie było lepszych pracodawców. Ludzie nie mają do siebie szacunku...

To co jest lepsze w Polsce? Januszexsofty?

0

Nie było zwolnień. Kontraktor to nie pracownik i nie ma umowy żadnej z Sabre.

0

Człowiek, który ma prawo decydować czy się godzi na zasady współpracy, jakie obowiązują kontraktorów. Jeśli komuś zależy tylko na stabilności zatrudnienia w jednym miejscu to jest możliwość zatrudnienia w Sabre na umowę o pracę.

0

Nie chodzi mi o zatrudnienie kontraktorów bo tego nawet jakby chcieli nie mogą zrobić, ale aplikowanie z wolnej stopy jak kiedyś każdy pracownik Sabre. Nikt nikogo nie zmusza do zatrudnienia w tej czy innej formie, tak samo jeśli chodzi o formę zatrudnienia.

0

A to ciekawe bo ja dostałem od nich wczoraj ofertę pracy (UoP).

0

Ale co w tym ciekawego? Chyba, że piszesz, że byłeś u nich kontraktowcem do wczoraj, a teraz proponują Ci umowę o pracę.

0

To, że zwalniają resource'y i osobno zatrudniają innych ludzi.

0

Korpo Garbage Collector z HR w działaniu?

0

Pracowałem w Sabre wczesniej i właśnie dwa dni temu od strzała zwolnili cały 4 osobowy team. Do tego wielu testerów i chyba jeszcze paru devów. Razem okolo 10 osob. A to tylko jeden projekt. Nie wiem jak to wyglada w innych. No ale ogólnie, powiedzieli tak po prostu z dnia na dzien ze koniec.
A podobno mieli kupe roboty i wiele nowych screenów do zrobienia.

0

Nie ma o co płakać, sam zatrudniając się miałem opcję bezpośrednio lub przez Sii, wybrałem bezpośrednio, bo wolę stabilizacje i firma była znana z tego, że zwalnia kontraktorów. Jeśli ktoś połakomił się na ten tysiąc więcej przez pośrednika (tak tak, wcale nie ma znacząco więcej na kontrakcie odliczając urlop i chorobowe) to wiedział co może go czekać. Inna sprawa, że kontraktorów często (zależy od projektu) mniej dokładnie sprawdzają na rozmowach rekrutacyjnych - poprzeczka jest niższa bo łatwiej się pozbyć problemu, więc często jest to droga dla osób słabszych do dostania się do firmy. Sabre obsługuje chyba rekordowa liczba firma kontraktorskich, nie podoba mi się ten model prowadzenia biznesu. Niezależnie kogo się zwalnia - smród i zła atmosfera pozostaje. Dobra wiadomość dla tych co planują zmianę pracy w przyszłym roku - sabre będzie musieć podnieść znacząco stawki, żeby zatrudnić sensownych ludzi.

0

amerykańska strona o zwolnieniach napisała że od dzisiaj zwalniają 6% pracowników. Ktoś wie coś więcej na ten temat?

0
Zimny Kaczor napisał(a):

amerykańska strona o zwolnieniach napisała że od dzisiaj zwalniają 6% pracowników. Ktoś wie coś więcej na ten temat?

Dlaczego wszyscy mówią o 'Amerykańskiej stronie o zwolnieniach' zamiast podać link? Nie musisz pisać z komputera firmowego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1