Apache2 + mod_rewrite na Linuksie (Ubuntu)

0

Witam, mam nadzieję, że to odpowiedni dział, ale w końcu są też webmasterzy, którzy pracują tutaj na Linuksie ;)

Mam Ubuntu 6.06 i zainstalowanego Apache'a 2. Doinstalowałem sobie moduł mod_rewrite za pomocą a2enmod. Jednak chyba nie wykrywa mi pliku .htaccess? Mam w katalogu z index.php utworzony plik .htaccess z prawidłowymi regułkami, jednak serwer w ogóle nie reaguje na to, że on istnieje. Słyszałem, że podobno jak ma się pliki w /var/www to mod_rewrite nie działa, więc przeniosłem je do domowego (UserDir w apache2.conf) - niestety nadal nie działa.

Wie ktoś co z tym zrobić? :)
Pozdrawiam

0

A masz w .htaccess RewriteEngine On ?

Sprawdz też w configu apacza, czy .htaccess ma sie na pewno nazywac w ten sposob :> [mozna chyba to zmienic]
//znajdziesz to w httpd.conf (ewentualnie plikach includowanych przez niego)

0
nav napisał(a)

A masz w .htaccess RewriteEngine On ?

Tak.

nav napisał(a)

Sprawdz też w configu apacza, czy .htaccess ma sie na pewno nazywac w ten sposob :> [mozna chyba to zmienic]

Hmm... A jak to sprawdzić (w którym miescu)? :P

0

httpd.conf

#
# AccessFileName: The name of the file to look for in each directory
# for access control information.
#
AccessFileName .htaccess
0

Tak, mam tam ustawiony plik .htaccess

0
Coldpeer napisał(a)

Witam, mam nadzieję, że to odpowiedni dział, ale w końcu są też webmasterzy, którzy pracują tutaj na Linuksie ;)

Mam Ubuntu 6.06 i zainstalowanego Apache'a 2. Doinstalowałem sobie moduł mod_rewrite za pomocą a2enmod. Jednak chyba nie wykrywa mi pliku .htaccess? Mam w katalogu z index.php utworzony plik .htaccess z prawidłowymi regułkami, jednak serwer w ogóle nie reaguje na to, że on istnieje. Słyszałem, że podobno jak ma się pliki w /var/www to mod_rewrite nie działa, więc przeniosłem je do domowego (UserDir w apache2.conf) - niestety nadal nie działa.

Wie ktoś co z tym zrobić? :)
Pozdrawiam

Miałem ostatnio to samo. Sprawdź czy w znacznikach <Directory "/twoj/katalog/htdocs"> </Directory> ma AllowOverride bodajże na FileInfo lub coś podobnego (a najlepiej na All) bo bez tego to htaccess niewiele zdziała...

0

Dzięki, chyba pomogło, bo komunikat zmienił się na:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@localhost and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

No właśnie - i co dalej? :)

0
Coldpeer napisał(a)

Dzięki, chyba pomogło, bo komunikat zmienił się na:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@localhost and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

No właśnie - i co dalej? :)

Na co zmieniłeś jeśli na all to podaj regułke bo może ona jest jakaś taka "inna"... Dobrze by było gdybyś zajrzał też do logów tam na pewno jest opisane co było nie tak...

0
  1. tak, na all
Options FollowSymLinks
RewriteEngine On

RewriteRule ^index.html$ index.php [L]
  1. Ostatni log z access.log:
    127.0.0.1 - - [18/Jun/2006:15:12:47 +0200] "GET / HTTP/1.1" 200 6 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; X11; Linux i686; pl) Opera 8.54"
    Z error.log kilka ostatnch:
[Sun Jun 18 14:16:33 2006] [notice] Apache/2.0.55 (Ubuntu) configured -- resuming normal operations
[Sun Jun 18 14:52:00 2006] [notice] caught SIGTERM, shutting down
[Sun Jun 18 14:52:33 2006] [notice] Apache/2.0.55 (Ubuntu) configured -- resuming normal operations
[Sun Jun 18 14:52:36 2006] [notice] caught SIGTERM, shutting down
[Sun Jun 18 14:52:37 2006] [notice] Apache/2.0.55 (Ubuntu) PHP/5.1.2 configured -- resuming normal operations

@down: dzięki, ale akurat już sam znalazłem ;]

0

logi znajduja sie w katalogu /var/log/apache2

0
Coldpeer napisał(a)
  1. tak, na all
Options FollowSymLinks
RewriteEngine On

RewriteRule ^index.html$ index.php [L]
  1. Ostatni log z access.log:
    127.0.0.1 - - [18/Jun/2006:15:12:47 +0200] "GET / HTTP/1.1" 200 6 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; X11; Linux i686; pl) Opera 8.54"
    Z error.log kilka ostatnch:
[Sun Jun 18 14:16:33 2006] [notice] Apache/2.0.55 (Ubuntu) configured -- resuming normal operations
[Sun Jun 18 14:52:00 2006] [notice] caught SIGTERM, shutting down
[Sun Jun 18 14:52:33 2006] [notice] Apache/2.0.55 (Ubuntu) configured -- resuming normal operations
[Sun Jun 18 14:52:36 2006] [notice] caught SIGTERM, shutting down
[Sun Jun 18 14:52:37 2006] [notice] Apache/2.0.55 (Ubuntu) PHP/5.1.2 configured -- resuming normal operations

@down: dzięki, ale akurat już sam znalazłem ;]

hmm... a error.log bo to w nim bedzie opis powodu błedu 500...

a na początek dałbym:

Options +FollowSymLinks

RewriteEngine On
RewriteRule ^index.html$ index.php [R]

by zobaczyć gdzie przekierowywuje... Ale mam wrażenie, żę winą jest to Options bez +

0

Hmm... Po wprowadzeniu zmian przedstawionych przez Ciebie nic się nie zmieniło.

0
Coldpeer napisał(a)

Hmm... Po wprowadzeniu zmian przedstawionych przez Ciebie nic się nie zmieniło.

a error.log coś konkretnego mówi czy dalej milczy... ????

0

Miałem coś podobnego, spróbuj zamienić usunąc Options FollowSymLinks

(nie bedziesz miał mozliwosci robienia reguł w stylu http://strona.pl/index/12/abc/ ale powinno działać)

0

angel: milczy
Kooba: Hmm... Po usunięciu "Options FollowSymLinks" niestety już "not found", jednak po usunięciu tylko "FollowSymLinks" (zostalo puste Options) jest ten komunikat z błędem 500...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1