Ciagle brak polaczenia z mysql??!!

0

Ludzie pomozcie nie wiem co juz zle robie to jest kod ktorym sie lacze z baza i ja wybieram zainstalowlem php triad 2.2.1 skrypty php mi dzialaja ale jak chce sie polaczyc z baza to nie moge mimo iz baze stworzylem i w lini polecen mysql wyswietla mi tabele i zawartosci a przez php jak chce sie polaczyc to nie da rady wyrzuca mi ze jest blad w 3 linijce tabela nowosci_filmowe zawiera 3 pola id , tytul i gatunek juz nie mam pojecia o co mu chodzi [???] [glowa]

<?php mysql_pconnect('localhost', 'root' ,''); or die('Brak połączenia z serwerem MySQL.'); mysql_select_db('baz'); or die('Błąd wyboru bazy danych.'); $zapytanie = "SELECT * FROM nowosci_filmowe"; $wynik = mysql_query($zapytanie) or die("Nieporprawne zapytanie : " . mysql_error()); while($wiersz = mysql_fetch_array($wynik)){ echo $wiersz['tytul'] . " " . $wiersz['gatunek'] ."
"; } ?>
0

A użytkownik/hasło są poprawne?

0

Wydaje mi sie ze tak poniewaz nie tworzylem zadnych dodatkowych uzytkownikow a jak odpalam mysql to jestem jako root i bez hasla wiec sadze ze haslo i uzytkownik sa ok.

0

a co pokazuje mysql_errorinfo?

Pozdrawiam.

0

Ok udalo mi sie uruchomic php na krasnalu mysql tez swieci sie na zielono ale problem z baza pozostal wyrzuca mi taki blad " Parse error: parse error, unexpected T_LOGICAL_OR in c:\usr\krasnal\www\localhost\q.php on line 3 " dodatkowo w winmysqladmin w zakladce err file pokazuje mis ie takie cos :
030715 2204 MySql: Zakończenie działania wykonane

030715 2203 MySql: Standardowe zakończenie działania
http://www.innodb.com/ibman.html
the InnoDB startup options listed in section 2 at
But to get good performance you should adjust for your hardware
innodb_data_file_path = ibdata1autoextend
section, for example,
or my.ini. If you want to use InnoDB tables, add to the [mysqld]
to the [mysqld] section of init parameters in your my.cnf
skip-innodb
If you do not want to use transactional InnoDB tables, add a line
Cannot initialize InnoDB as 'innodb_data_file_path' is not set.
MySql: gotowe do poł?czenia

OK doszedlem nie powinno byc srednka przed znakiem logicznym or a ponadto musialem nadac uprawnienia do bazy danych i wsjo poszlo :-) i zamiast " wstawiamy ' i powinno dzialac :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1