wstawienie arkuszu stylów do strony formatowanej z pliku .j

0

witam
czy mozna wstawic zewnetrzny arkusz stylu do strony, ktora jest formatowana przez funkcje napisane w pliku .js ??
po wstawieniu <link rel="stylesheet" type="text/css" href="cos.css"> do pliku html, style nie dzialaja :/
dzieki za odpowiedz

0
Xian napisał(a)

wstawic zewnetrzny arkusz stylu do strony, ktora jest formatowana przez funkcje napisane w pliku .js

so ? chociaż nie wiem kompletnie o co chodzi no to może coś w stylu:

with(lik = document.createElement('link')){
href = 'cos.css';
type = 'text/css';
rel = 'stylesheet';
}
elementBody.appendChild(lik);

0

chodzi mi o to, ze jezeli tworze strone w pliku html, to wszystko ok, ale jezeli z poziomu pliku js to juz nie, np.
po napisaniu doc.write("text"), wyswietlane na stronie slowo text nie jest juz formatowane przez style

0

czyli że co ? mógłbyś pokazać swój kod ?

<style> * {font-size:19pt; color:orange} </style>

test

<script> document.write('test'); </script>

jak najbardziej jest formatowane przez style ...

0

to co Adamo napisales, rzeczywiscie dziala, ale u mnie wyglada to nastepujaco:

plik html

<html> <head> <script language="JavaScript" type="text/javascript" src="tree.js"></script> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="tree.css"> </head> <frameset cols="230,*" onload="start()"> <frame src="list.html" name="listFrame"> <frame src="window.html" name="windowFrame"> </frameset> </html>

plik tree.js
function start() {
list = top.listFrame.window.document;
list.write('test js');
}

w pliku list.html rowniez umiescilem deklaracje stylow, ale i tak one nie dzialaja :>

0

bo document.write (czyli też ramka.write) na zamkniętym dokumencie powoduje "utworzenie nowej strony" z podanym tekstem, czyli nic nie zostaje z tego co było w tym pliku załadowane - ze stylami włącznie, a style z framesetu nie przechodzą do ramek i na odwrót, więc albo w test.html umieść ten kod i nie w onload a czysto podczas ładowania, albo operuj na list.body.innerHTML, albo dopisuj <link to coś albo wykorzystaj powyższy kod podając jako elementBody - list, albo coś jeszcze
te wszystkie pomysły są dziwne i w większości działające na IE only, ale to co robisz teraz jest tego samego stylu

0

dzieki za odpowiedz, Twoje rady na pewno sie przydadza :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1