[html] Rozmiar diva (CSS)

0

Mam dwa divy ustawione na stronie obok siebie. Oba mają display:inline i position:relative. Jeden (po lewej) to menu, mające szerokość 120px, drugi to część głowna strony, która jest przesunięta w stosunku do menu o 10px w prawo. Żeby nie było niezrozumiałe zamieszczę kod:

<div style="position:relative; display:inline; width:120px; float:left;">menu</div>
<div style="position:relative; display:inline; left:10px; float:left; width:??">Tresc glowna</div>

Problem polega na tym, że nie wiem jak poprawnie ustawić rozmiar tego drugiego diva(podwójny znak zapytania). Chodzi mi o to, aby zajmował całą dostępną przestrzeń czyli szerokość okna minus 120px+10px. Jak to zrobić w CSS? Chodzi o to żeby było to ustawione, bo nie może zostać puste, bo wtedy jak wewnątrz jest np. tabelka i ma width:100% to zajmuje 100% szerkości body.

0

a nie mozesz zrobic tak ?

<div style="float: left; width: 120px">Menu</div>
<div style="margin-left: 130px">Tresc glowna</div>
<div style="clear: both"></div>
0

Ja mam pytanie po co wstawiać

zamiast np.
0

Dzieki Piechnat. Sposob jest dosc dobry, tylko mam troche problemy z marginesami i padding wewnątrz niego ale jakos sobie poradze. Chodzilo mi tylko o to żeby było jak najmniej zmian po ewentualnej zmianie szerokosci ktoregos z divów ale skoro to działa to już trudno. A i ten trzeci div nie jest potrzebny bo następny div mam ustawiony display:block i sam się przenosi do następnej linii.

0
pootek napisał(a)

A i ten trzeci div nie jest potrzebny bo następny div mam ustawiony displa:block i sam się przenosi do następnej linii.
DIV ma domyślnie display block (i tym właśnie różni się od SPAN) więc taki styl jest redundancją.

0
Marooned napisał(a)

Ja mam pytanie po co wstawiać

zamiast np.

hmm... jak prawa kolumna jest dluzsza lub rowna lewej to br daje jedna linie przerwy miedzy nia a nastepnym elementem na stronie...

div takiej przerwy nie robi w zadnym przypadku wiec go lubie bardziej :)

0
Marooned napisał(a)

DIV ma domyślnie display block (i tym właśnie różni się od SPAN) więc taki styl jest redundancją.

Akurat tyle to ja wiem. Nigdzie nie napisałem, że sam go ustawiam, tylko, że ma ustawiony. Poza tym nawet gdybym napisał coś takiego to tylko przy testowaniu, żeby zamiast kasować i wpisywać od nowa podmieniać tylko block na inline i odwrotnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1