[css] przerobienie strony na divy

0

Witam.
Jestem w trakcie przerabiania swojego portfolio na divy. Czytając artykuły na ten temat widziałam układy, w których na wstępie musiał być div obejmujący całość, w nim podział całej strony na mniejsze divy, a w nich dopiero znaczniki takie jak nagłówki, spany, akapity itp.
Na pewnym forum jednak spotkałam się z opinią, aby stosować jak najmniej divów i np. zamiast top umieścić w diva, należy umieścić go w

, nadać mu style: wysokość, szerokość, tło itp. i ewentualnie ukryć w nim tekst, chociaż tego ostatniego nie zamierzam stosować. Chciałabym poznać opinię osób doświadczonych, czy mam najpierw podzielić całość na divy czy zastępować je innymi znacznikami gdzie tylko można? Osobiście bardziej podoba mi się jeśli najpierw całość podzielę i umieszczę w divie obejmującym, a style dla nagłówków itp. będą się ograniczać do nadania stylów dotyczących wyglądu tekstu.
Chodzi o stronę www.lexy.kom.pl/index2.html (reszta podstron jeszcze nie jest zmieniona) i styl www.lexy.kom.pl/index/style2.css Idąc za radami kilku osób nadałam nagłówkom

i

(O mnie i ostatnie projekty) w stylach m.in. tło, ale w nich chociaż znajduje się tekst, a w topie nie, więc interesuje mnie czy jest sens wstawiania właśnie jego w

. Na podanej przeze mnie stronie na pewno znajdzie się jeszcze sporo błędów, ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę z divami, także będę wdzięczna za wszelkie rady.</p>

0

Nie jest zalecane zastępowanie wszystkiego tylko i wyłącznie znacznikiem Div. O wiele lepszą metodą jest stosowanie tzw. semantycznego kodu, tj. kodu, w którym znacznik odpowiada zawartości - nagłówek jest nagłówkiem (H1), akapit - akapitem (P) i tak dalej.

Div powinien służyć do grupowania jakiś innych elementów. Nie opłaca się wszystkiego zamieniać na Divy z prostego powodu - gdy nie będzie dostępny arkusz stylów CSS to strona się rozsypie. O, ostatnio była taka akcja jak Dzień nagiego CSS w której uczestnicy pozbywali się swoich CSS i pokazywali, że strona jest nadal czytelna bez nich - dzięki semantyczności kodu właśnie.

Wiele znanych mi osób tworzy Div obejmujący wszystko na stronie, w którym umieszcza kilka innych - jeden trzyma w kupie nagłowek, menu oparte o listę nieuporządkowaną (Ul), drugi trzyma treść, a w nim są wszystkie akapity, trzeci odpowiada za stopkę. Lub nieco inaczej - menu w innym Div niż nagłówek.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1