[CSS] brak before w IE

0

właśnie przerabiałem sobie layout na xhtml 1.0 strist + warstwy, niby juz wszystko ok, ale sie okazalo, ze w IE nie ma czegos takiego jak before czy after... Ofkors najłatwiej zrezygnować z tego i wprawiać znaczki w kodzie, ale nie wygląda to ładnie np. w takim lynxie ;)

jest sposób na obejście tego bez JS? Czy w IE7 bedzie juz ta opcja?

adres: tomkiewicz.hostings.pl (patrz: menu)

EDIT:
i jeszcze takie samo pytanie, tylko dotyczące atrybutu min-height :[

0

Ja to obszedłem na pewnej stronie w bardzo prosty sposób - użyłem border-left, a pierwszy link tegoż border-left nie miał (:first-child, niestety kIEpskie sobie nie radziły, ale zostawiłem).

W IE 7 beta 2 Preview tym starszym nie ma tej opcji. Nie wiem czy będzie.

0

dzieki, dziala :)

a min-height bedzie?

najwyzej na "za krotkich" stronach dam rozciagajacego diva :|

EDIT (dla innych, co beda mieli taki problem):
ja rozwiazalem to tak, ze na "za krotkich" stronach stalam staly height, reszta ma niezdefiniowany. Najłatwiej to wykonać używając smarty+if/else...

0
tomkiewicz napisał(a)

a min-height bedzie?

nie wiem czy bedzie ale w ie 5+ dziala cos takiego:

min-width:150px; /*dla innych niz ie */
width:expression(document.body.clientWidth < 150? "150px": "auto" ); /*dla ie */
0

Dla IE widziałem gdzieś jakiś skrypt JS, dzięki któremu można było stosować min-/max-/height tak jak to powinno być stosowane (zgodnie ze specyfikacjami, nie tym, jak MS sobie wydumał) i w IE ten skrypt to jakoś tam tłumaczył i wyświetlał ładnie.

0

Podawałem już ten skrypt na forum.
http://www.doxdesk.com/software/js/minmax.html
Wrzucasz go na stronę i automagicznie na IE działa min-/max-/height/width

0
tomkiewicz napisał(a)

Czy w IE7 bedzie juz ta opcja?
Pociesz Cie... Microsoft NIE przewidzial tej opcji w nowym IE7, jak i innych zajefajnych bajrow wg standardu CSS2 :[
Fajna przegladarka i czesto jestem jej zwolennikiem, ale brak zgodnosci z CSS2 nawet w IE7 jest troche.... denerwujace :]

Pozostaje nam jedynie wierzyc ze Bill sie opanuje, pojdzie po rozum do glowy i magiczna 7 bedzie laczyc w sobie wszystkie bajery jakie niesie tworzenie stron (dzialajaca Java, Filtry, Box-style, CSS2 :])

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1