Jak wyłączyć komputer ze strony??? :P

0

Witam!
Kurcze, nie wiem czy to dobry dział :/ No ale spróbujmy...
No więc mam serwer na FreeBSD z Apache i php :D
No i chciałbym zrobić możliwość wyłączenia komputera ze strony WWW. Jedynym poleceniem które na razie znalazłem i które mogłoby zadziałąć to exec('halt');. Tyle ze u mnie nie działa :(

PS: Dodam iż serwer nie ma dostępu do internetu, ani nie ma praktycznie mozliwości włamania sie do niego ;) bo niby kto miałby sie włamac? Ja sam? :D

0

Jesli nikt inny nie bedzie mial dostepu do kompa to mozesz zmienic uprawnienia dostepu do /sbin/shutdown i zrobic exec('shutdown -p now');.

0

Niestety nie idzie :(
Może trzeba gdzieś odblokować polecenie exec w PHP? Wydaje mi sie, ze ono po prostu nie działa, bo zadne polecenie nie chce wykonać (ls, halt, shutdown -p now z CHMODem 777)

0

odpalaj shutdown'a przy pomocy sudo

0

A mógłbyś dokładniej mi to wyjaśnić?
Sorry ale ja dopiero 2 dni temu zainstalowałem sobie FreeBSD i dopiero się ucze, wiec nie wiem :(

0
NeoX napisał(a)

A mógłbyś dokładniej mi to wyjaśnić?
Sorry ale ja dopiero 2 dni temu zainstalowałem sobie FreeBSD i dopiero się ucze, wiec nie wiem :(

http://www.courtesan.com/sudo/

0
NeoX napisał(a)

Niestety nie idzie :(
Może trzeba gdzieś odblokować polecenie exec w PHP? Wydaje mi sie, ze ono po prostu nie działa, bo zadne polecenie nie chce wykonać (ls, halt, shutdown -p now z CHMODem 777)

Sprawdź czy w PHP ie masz przypadkiem włączonego safe_mode. Wtedy f-cje shel i exec nie będzą działały

0

Nie jest włączony...

0

ps.

system('shutdown -s');
0

malo osog z tego korzysta, ale tez fajne:
wystarczy dac

komenda

nie trzeba korzysta z funkcji typu exec. oczywiscie mozna tez zrobic cos takiego jak np $x = ls
jak dla mnie fajniejsze i czytelniejsze

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1