[JS] Jak przewinąć automatycznie TEXTAREA

0

Jak przewinąć automatycznie po wczytaniu strony TEXTAREA w którym jest juz jakas zdefiniowana tresc na sam doł?

0
M@ster napisał(a)

Jak przewinąć automatycznie po wczytaniu strony TEXTAREA w którym jest juz jakas zdefiniowana tresc na sam doł?

najprościej to:

with(document.forms['forma'].elements['element_textarea']){
focus();
value += '';
}

// nie, nie to była tylko jedna wielka pomyłka - nie wiem co ja tu robię i jak to zrobić ? czy to możliwe ? no tak ale nie o to chodzi że ktoś tu wie że hę, że czego i że wie, ale to właśnie myślę że nie bardzo o co chodzi bardziej nie wiem niż wiem :/

0

A jak tego uzyc konretnie bo chyba cos zle robie :(
Mam forme: form i textarea: memo

<script language="JavaScript"> with(document.forms['form'].elements['memo']){ focus(); value += ''; } </script>

i nic sie nie dzieje

0

W sekcji <HEAD>:

<script type="text/javascript"> function setCaretToEnd (control) { if (control.createTextRange) { var range = control.createTextRange(); range.collapse(false); range.select(); } else if (control.setSelectionRange) { control.focus(); var length = control.value.length; control.setSelectionRange(length, length); } } </script>

i potem:

<form> <textarea name="textareaName" rows="5" cols="80"> ble ble ulebule dlugi text bardzo nawet oj tak tak tak ;d </textarea>
<input type="button" value="przejdz na koniec" onclick="setCaretToEnd(this.form.elements.textareaName);"> </form>

Funkcje mozesz przerzucic do OnLoad albo OnShow body - powinno dzialac.

0

roSzi - to działa tylko na IE
na FF kursor się przenosi, ale to nie powoduje przewinięcia

0

Wlasnie tez zauwazylem :(

A jak na starcie przewinac strone do konca lub do okreslonego <A NAME="ssds"> ???

0

pod FF mozna skorzystac ze scrollTop:

<script>
  onload=function(){
    var elm = document.getElementById('my_txt');
    elm.focus();
    elm.value += '';
    elm.scrollTop = elm.scrollHeight;
  }
</script>
<textarea id="my_txt">...</textarea>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1