[html] problem z polskimi znakami

0

Mam problem z polskimi znakami na mojej stronie. Gdy wejde na strone http://blog.ota.pl/blog.php?name=test to są polskie znaki. Lecz gdy wejdde do księgi goście lub strony o mnie to polskich liter nie ma. Strona składa się z indexu i includów: menu i głównej części gdzie includy się zmieniają. Także w tytule (na pasku tytułu w przeglądarce) nie ma polskich liter. Czy wie ktoś jaki może być tego powód?

0

veni vidi cogito :) Otoz jak piszesz strony www to nie tylko nalezy sobie ustawic odpowiednie kodowanie znakow (masz iso8859-2 wiec OK) ale takze znaczki ktore wpisujesz jako polskie literki musza byc zgodne z tym kodowaniem. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi mi mowia, ze pisales "polskie literki" w windowsowym notatniku i nie przekodowales ich do iso8859-2 wiec ich nie widac prawidlowo.

0

yyy... pisałem no w programie edit plus. A poza tym dlaczego na głównej strone wyświetla polskie litery, a jak wejde do ksiegi goście lub o mnie to już nie wyświetla. A to są tylko includy. Aha! Przy zapisywaniu stron zapisałem je a w polus converter ustawiłem Central Europen (ISO) 28592

A już najbardziej dziwne jest to że tylko i wyłącznie na tym blogu nie ma polskich liter :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1