Blokada wejść na stronę

0

Mam takie pytanie, w jaki sposób można zablokować konkretnemu internaucie wejście na daną stronę. <ort>po prostu</ort> w ostatnim czasie jakiś niezrównoważony zasypuje księge gości głupimi tekstami. Póki co segereguje to co ma się wyświetlać, ale to nie jest zbyt poręczne. plz help!

0

Zrób filtr na ip

0

raczej podejrzewam że autor topicu ma serwer bez php, ale można wywołać skrypt z jakiegoś serwera co ustawi ci do zmiennej JS - IP i wtedy porównasz se, ale to nie będzie dobre zabezpieczenie

0

Wszystko zależy, z czego możesz korzystać. Na jakim serwerze masz stronę i ew. w jakim pakiecie (jeśli ma to wpływ na dostępne funkcjonalności)?

0

Jeżeli chodzi o IP, to syf, bo upierdliwiacz ma neo, może jakieś cookie by pomogło :/
jezeli chodzi o php to nie w ząb :/

0

tak serio to nie istnieje na to zabezpieczenie

IP -> PROXY
ciacho -> usuń plik

cokolwiek bys nie wymyslil gosc i tak moze powrocic

0

R0la: Jak chodzi o ciastko, to naprawdę nie ma sensu. Ale zawsze możesz zgłosić spamera do jego providera netu, a on powinien zareagować. Bo to jest łamanie przepisów panujących w sieci. Dla pewności dodaj gdzieś regulamin, w którym zabronisz spamowania, a przy wysyłaniu komenta/wpisu do księgi informację, że wysyłając akceptuje regulamin, gdzie wyraz regulamin będzie doń linkiem. To tyle.

0

Jezeli chodzi o modyfikację księgi, to mam 'prostą' w obsłudzę(z interii), a gzie możnaby sobie takową(w pełni funkcjonalną) zdobyć.

0
  1. Znaleźć odpowiedni serwer, obsługujący PHP i najlepiej jeszcze MySQL (chociaż to nie jest konieczne, księgę da się na plikach też zrobić)
  2. Założyć sobie na nim konto ;)
  3. Napisać własny system obsługujący księgę gości albo poczekać, aż doszlifuję swój, to gdzieś go w necie umieszczę :)
    P.S. Moja księga gości będzie zawierała się w całym "systemie blogowym" mojego autorstwa, więc jak skończę, to będziesz mógł sobie na tym oprzeć swoją stronkę w całości, albo prawie w całości, a będziesz mógł "ściągnąć" tylko księgę gości. Wszystko w swoim czasie będzie na GPL'u, więc No Problem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1