Kopia zapasowa bazy

0

Mam pytanko, a mianowicie potrzebuje zrobic cos takiego jak kopia zapasowa bazy danych.. tzn. użytkownicy z uprawnieniami admina mają mieć domyślnie takie uprawnienia.. Jak się do tego zabrać.. nie chodzi o logowanie się do PHPMyAdmin'a, tylko z poziomu strony.. wiem, że kiedys widziałęm cos takiego i jest spora szansa, że uda mi się to zrobić.. ale może ktos pokaże mi kierunek w którym mam iść?? I jeszcze jedno, czy tak wykonaną kopie bazy danych można potem z poziomu tejże strony wrzucić (chodzi np. o przywrócenie kopii)!

0

Tu masz jak zrobic kopie bazy http://4programmers.net/faq.php?id=623 dorobisz do tego jakies logowanie i gotowe

0

Fakt pomogło.. (znalazłem chwilke wcześniej)... ale co z drugą częścią pytania.. czy można powstały plik w jakis sposób przywrócić do bazy.. Czy próba podejścia od strony: najpierw przed przywróceniem kasujemy całą baze, a potem przywracamy jest spx, czy nie do końca? Może lepiej zastosować UPDATE każdego pola.. ale.. jeśli wzrosła ilość pul, to de facto te nowsze nie zostaną zapisane.. pytam tutaj o główne założenia.. bo wiadomo, że przecież trzeba sprawdzić, czy wprowadzany plik nie jest zerowy i wiele innych.. ale to już inna bajka.

0

Jest coś takiego w PHPMyAdmin, zobacz jak to jest tam rozwiązane (to chyba jest open source).

// a widziałeś coś napisanego w php, co by było bez kodu źródłowego? ;-) - ŁF

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1