język c a skrypty

0

Gdziesz czytałem, że w C można pisać skrypty. Czy to prawda?? Jeżeli tak to by była dobra wiadomość dla mnie gdyż php nie chce mi się uczyć (nie podoba mi się ten język) a C i C++ znam bardzo dobrze :)

0

php ma taka sama skladnie jak c, <ort>takze </ort>nie jest trudnio sie go nauczyc [diabel]

0

Gdziesz czytałem, że w C można pisać skrypty.

Zgadza sie, laczy sie to oczywiscie z CGI, nigdy nie probowalem ale jak sadze mozna pisac we wszystkim co obsluguje serwer, w katalogu cgi-bin zamiast jakiegos skryptu Perla wstawiasz po prostu skompilowany program w C, nadajesz mu odpowiednie prawa i to chyba wszystko, taki program oczywiscie powinien wyswietlic na standardowe wyjscie jakies naglowki i kod HTML a serwer HTTP zajmie sie juz wyslaniem tego do przegladarki...

0

php ma taka sama skladnie jak c [diabel]

???? A znaszli ty C? [diabel] Dobrze juz dobrze - nie czepiam sie: ma podobna skladnie na podstawowym poziomie - podstawowe instrukcje podobnie wygladaja. Poza wygladem jednak, widze same roznice. Np. gdzie sa wskazniki???

Mozna pisac w C skrypty. Sa 3 metody:

  • CGI. Odradzam ze wzgledu na niska wydajnosc, nizsza niz PHP, przy typowym skryptowaniu.
  • FastCGI. Wydajnosc kilkanascie-kilkadziesiat razy wyzsza niz PHP.
  • Serwlety pisane w C++. Mozna sobie sciagnac biblioteki do tego (np. more4 c++). Wydajnosc taka jak w FastCGI.

Ta trzecia metoda ma najwieksze mozliwosci - jak masz dobry framework, to mozesz pisac aplikacje internetowe prawie tak jak zwykle aplikacje okienkowe i mozesz je uruchamiac nawet bez serwera www.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1