[JS] Polskie litery i document.write()

0

Witam

mam problem z wyświetlaniem polskich liter w dynamicznie tworzonym dokumencie html. Sytuacja ma miejsce w IE 6.

Konkatenuję sobie dynamicznie zawartość strony (z wszystkimi nagłówkami) i tworzę dokument komedną document.write();

Pierwsza strona ma w body instrukcję onLoad ktora wywołuje tą funkcje (utworzenia strony) i wtedy litery są, natomiast po wywołaniu kolejnym wszystko się miesza: przeglądarka nie rozumie wszystkich polskich liter, drukując jakieś prostokąty i znaki zapytania, do tego stopnia że jeżeli w html pisze 'ów</td>' to gubi gdzieś trzy znaki po polskiej literze i wyświetla 'prostokąt td>'

czy ma ktoś jakiś pomysł co jest źle??? nową stronę wyświetlam w ramce

dzięki z góry
:)
pozdrawiam

0

Sparwdza jakie masz kodowanie, zalecam Iso-8892-2, wiem że koncówka 2 ;)
Potem przekonwertuj znaczki i już

0

Mam przekonwertowane litery na ISO,

to nie to, gdyby to byl problem strony kodowej to najwyżej dostałbym jakieś krzaczki, ale nie prostokąty i znaki zapytania.
Poza tym nie zjadałoby mi trzech znaków (tzn np < w zakończeniu kolumny ów</td>)

pozdrawiam

0

yh, mozesz wtakim razie wrzucić to gdzieś na neta i podać linka? Może jak zobaczymy kod to bliżej coś powiemy

0

czesc

juz wiem jak to obejsc

podobnie jak przy otwieraniu nowego okna do funkcji zaczytanych w oknie macierzystym mozna sie odwolac przez opener.nazwa_fun, tak i tez na pojedyncze okno znalazl sie sposob...

dziele okno na 2 ramki (jedna z 0 szerokoscia) i do glownego okna zaczytuje w naglowku plik javy script.
W ramce w ktorej chce sie odwolac do tej funkcji z document.write po prostu poprzedzam odwolanie top.nazwa_funkcji...
i dziala!

w sumie jest to logiczne - przegladarka generuje plik html w ktorego naglowku zalaczam ten sam plik...

dzieki!
sdrufko!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1