Banowanie uzytkownikow

0

Witam, pisze sobie rozne skrypciki na stronke, no i wlasnie doszedlem do banowania uzytkownikow, no i narodzil sie problem, jak banowac?

Latwo zrobic banowanie po nazwie uzytkownika i ip. Ale jak sobie poradzic gdy ip nie jest stale?

Jak mozna zbanowac takiego uzytkownika? Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

0

zbanować adresy ip od 0.0.0.0 do 255.255.255.255 i już :)

nie da się. podaj do abuse i tyle.

0

zbanować adresy ip od 0.0.0.0 do 255.255.255.255 i już :)

nie da się. podaj do abuse i tyle.

bodajże w coyote jest banowanie w oparciu o bazę danych spr ip lub id i wyskakuje komunikat o banie i nic więcej przejrzyj to

0

Jak mozna zbanowac takiego uzytkownika?

zawsze można mu zostawić ciacho :-)

0

możesz banować adresy z danego zakresu, na przykład naraził Ci się kolega z adresem pg166.slupsk.sdi.tpnet.pl (ip 217.98.167.166) - więc możesz zablokować .slupsk.sdi.tpnet.pl (217.98.167.) - czyli zablokujesz wszystkich neostradowców w słupsku (oczywiście zostają jeszcze serwery proxy, ale na większość ludzi to powinno być skuteczne). no i może się zdarzyć, że zablokujesz też kogoś niewinnego...

0

prawie na pewno zbanujesz kogos niewinnego :)

ja z kumplem jestesmy w jednej sieci LAN (miastowej radiowce), on dostal bana i ja tym samym stracilem dostep do strony i IRC'a

to nie jest juz takie mile uczucie :)

a moze by tak pobrac ip wew i zew? moze by pomoglo cos na to

// 127.0.0.1 [diabel] [mf]
// niech sprawdze .... hmmmm..... start>uruchom> winipcfg......hmmmm...... o jest :) .... 127.0.0.1 :-D
a teraz wlacze neta :d

0

Ale gdzie chcesz ich banować, na forum? IRC-u?

Może wystarczy zablokować użytkownika wewnętrznie w aplikacji, jakiś znacznik w bazie...

Ciasteczka nie bardzo wydają mi się adekwatne, bo wystarczy że gość ma trochę wiedzy i je zmodyfikuje/skasuje

0

Banowac chce ogolnie w serwisie czyli forum, przegladanie serwisu, ksiega gosci, downloady itd.

Wiec jedynym rozwiazaniem, pozostaje chyba wymuszenie logowania, i blokowanie uzytkownikow, niemozliwosc rejestracji jako uzytkownik na tego samego mejla (jak juz chce spamowac, to niech sie przynajmniej nameczy i kilka mejlow zaklada).

No i tym samym doszlismy do ciekawego tematu ochrona antyspamowa, w sumie to chyba antyfloodowa. Ale to juz temat na inny topic.

Serdecznie wszystkim dziekuje za uwagi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1