HTML: Co z rozdzielczością?

0

"Nie wiem jak zrobić by strona "automatycznie" dostosowywała sie do rozdzielczości" [???]
Nie chce za bardzo robić dwóch wersji stron 1024x768 i 800x600
a orginał mam w 1024x768)
Mam stronę opartą o 2 ramki, a co do wielkości tabel wiem też jak procentowo zmieniać ich wielkość!. sprawa sprowadza się jedynie do tego że w momencie wyświetlania strony -żeby jakiś skrypt wykrył rozdzielczośc klienta- oraz wyświetlił strone wraz z wszystkimi obiektami w odpowiednich rozmiarach!

0

Ja widze tu dwa wyjścia

(1) <font color="red">Zrub</span> strone na rozdzielczości 800x600 i będzie <font color="red">spokuj</span>
(2) <font color="red">Zrub</span> strone stosując Ramki (Można bardzo dużo miejsca zaoszczędzic stosując ramki) moim zdaniem ramki <font color="red">som</span> dobre na <font color="red">rużne</span> rozdzielczości ekranu
[hurra]

0

szczerze odradzalbym ramki, a raczej polecilbym zainteresowac sie parametrami szerokosci dla tabel itd. wyrazanych w procentach.

0

wszystko mozna wyrazic w procentach [browar] , a tak na poważnie to ja robilem strone pod 1024 na 700(ok.), a później patrze a ona przyzwoicie wygląda pod 800 na 600. nie stosowałem ramek tylko tabele i procenty. zadnego sprawdzania rozdzielczości - nic z tych rzeczy i dziala.(800 na 600 to zawsze gorsza jakość ale nie o tym mofimy). to samo z czcionkami! stosuj po prostu size = -1 , i znaczki itd.
aha i tekst zawsze tez w tabelach umieszczaj to nie odjedzie ci nigdy 5km w prawo ;-)

0

szczerze odradzalbym ramki, a raczej polecilbym zainteresowac sie parametrami szerokosci dla tabel itd. wyrazanych w procentach.
a to jakie <font color="red">wkącu</span> przeglądarki <font color="red">w ogóle nieakceptujom</span> ramki [stuk]

0

Lynx. Links już obsługuje, ale to nie zawsze dobrze wygląda.

0

ja bym polecał tabełki i 2 sposoby:

  • wyrazone w procentach (jak ktos zwiekszy rozdzielczosc to mu sie dopasuje do ekranu)
  • zrobic "na sztywno" w 800-600 a w 1024strona bedzie po prostu mniejsza
0

Ramki nie sa zbyt ciekawym pomyslem, a i robienie strony pod rozdzialke 860... mija sie z celem, bo co jesli wejdzie kolo z 640... ? bedzie przewijal, a strona straci na atrakcyjnosci. Jedyne sluszne wg. mnie rozwiazanie to ustawic wielkosci grafik i tebel na procentach - wowoczas stronka wszedzie wyglada tak samo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1