Zamiana obrazków na stronie

0

Cześć mam na uczelni projekt w którym muszę stworzyć stronę na której jest 10 obrazów.Musze stworzyć do nich 2 widoki.
W pierwszym widoku obrazki muszą być w szeregu i musza zmieniać się pozycjami po naciśnięciu strzałki(strzałka w lewo to zamiana obrazka nr 1 na miejsce obrazka nr 10 , nr 10 na nr 9 itd.)
Drugi widok to losowe rozstawienie obrazków na stronie i po kliknięciu na strzałkę przestawianie je losowo.
Największy problem mam ze skryptami zamieniającymi obrazki,oraz losowo rozstawiającymi obrazki. Javascript jeszcze nie potrafię tak dobrze,a czasu jest coraz mniej.
Proszę o pomoc.

0

Wygooglaj Javascript shuffle

0

wklej co już masz

0

Cześć po całym dniu walki doszedłem do tego że muszę użyć funkcji .attr() udało mi się nawet zamienić jeden obrazek z drugim teraz do tej komendy

 var sciezka = $("img.photo1").attr("src");
	    $("img.photo2").attr({ src: sciezka });

muszę dodać jakoś funkcję next() i prev() czy mógłby mi ktoś napisać jak mogło by to wyglądać ?(mam różne nazwy klas dla obrazów. Analogicznie obraz nr 1 to photo1,obraz nr 2 to photo 2 i tak do 10.Nazw klas zmienić nie mogę bo w css służą mi one do rozstawiania obrazów na stronie).Dziękuję za pomoc.

0

A po jasny gwint chcesz to tak robić? Po pobraniu elementów (obrazków) masz je w tablicy, a żeby przesunąć tablicę o jeden w lewo lub w prawo wystarczy zrobić:

const arr = [1, 2, 3]
const newArr = arr.slice(-1, arr.length).concat(arr.slice(0, -1));
// newArr === [3, 1, 2]

Teraz wystarczy to przełożyć na nasze obrazki. JSBin

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1