Darmowy graficzny program do projektu strony

0

Jest jakiś dobry progam w którym można zaprojektować stronę - zeby nie odbiegała jakością od zaprojektowanej w photoshopie?

W photoshopie umiem zaprojektować stronę (bo oglądałem kurs na lynda.com) ale nie mam oryginalnego photoshopa (który kosztuje trochę) - pytam bo chcę robić strony internetowe dla wielu klientów... In design podobno też jest dobry ale nie mam kasy teraz kupować tego.

Może jakoś tanio da się uzyskać photoshopa, usługa Creative Cloud kosztuje 36,89 €/mies. z VAT , może jakoś taniej da się tego photoshopa uzyskać?

1

Gimp jest często wymieniany jako darmowy zamiennik PS. Możesz kupić też licencję miesięczną dla PS.

2

@Trebuh:
Gimp jest beznadziejny, każdy kto pracował z PS Ci to powie (z wyjątkiem fanbojów). A o subskrypcji OP pisał.

@The_Visitor: Na allegro są używane licencje (przepisują na Ciebie) starszych wersji - a do zwykłego webdesignu wystarczy spokojnie CS2 (nie wiem czy takie sprzedają CS4 na pewno) i raczej ficzerów typowo pod web Ci nie zabraknie (w przeciwieństwie do alternatyw, które nie potrafią poprawnie otworzyć nawet bardzo starych plików PSD).

Ja instalowałem wiele programów, ale do Photoshopa to jednak wszystkim alternatywom daleko.

1

Photoshop to nie jest program stworzony do designowania stron.
Wykorzystaj coś przeznaczonego na ten cel.

0

@The_Visitor Zawsze możesz skorzystać z opcji trial, skoro twierdzisz że umiesz już zaprojektować w nim stronę to przez 30 dni triala zdążysz coś zarobić i wykupić już na zwykłej licencji (Photoshop+Lightroom kosztuje 12.29€, nie musisz wykupywać wszystkich usług skoro chcesz korzystać tylko z jednego narzędzia)

0

Pixelmator jest jeszcze tania alternatywa dla PS, ale w sumie wydaje mi sie przereklamowany (troche jak Gimp dla hipsterów), z drugiej strony podglad PSDków ma ciut lepszy z tego co pamietam(tj lepszy od gimpa)

Chociaz moim zdaniem stron internetowych (szczegolnie jesli maja byc responsywne oraz miec jakis bardziej dynamiczny interfejs), nie powinno sie projektowac w programach do rastrowej obrobki zdjęć. No bo jak? Zaprojektujesz sobie strone w PS ze ma miec szerokosc na 1024 piksele, a na komorce ten layout i tak ci sie rozjedzie ibedxie inaczej wygladac niz w PS. Nie te czasy.

0

Do projektowania stron całkiem dobry jest sketch, ale on pewnie nie wchodzi w grę bo kosztuje $99 i jest wersja tylko na maca.

PS2 od ponad roku można pobierać za darmo ze strony adobe (od czasu jak zamknęli serwery aktywacyjne pakietu CS2), przeczytaj w licencji czy dopuszczają komercyjny użytek. Alternatywne opcje to zakup używanego photoshopa cs5/6 (licencja box na to pozwala, nie?).

Tylko po co ta cała zabawa?

The_Visitor napisał(a):

W photoshopie umiem zaprojektować stronę (bo oglądałem kurs na lynda.com)

Ja oglądałem kiedyś na discovery megafabryki i nadal nie potrafię robić lamborghini... Twoje umiejętności ograniczają się do tego, że widziałeś jak to się robi? To raczej nie wystarczy :P
Jeżeli ma to być narzędzie pracy to 13 euro/miesiąc to żaden pieniądz.

Alternatywnie możesz się zapisać na studia, ze statusem studenta licencja na photoshopa powinna kosztować mniej.

0
_naf napisał(a):

PS2 od ponad roku można pobierać za darmo ze strony adobe (od czasu jak zamknęli serwery aktywacyjne pakietu CS2), przeczytaj w licencji czy dopuszczają komercyjny użytek.

Nie dopuszczają, niekomercyjny użytek też nie jest dozwolony. To, że ktoś wypuszcza installer nie oznacza, że ktoś rozdaje oprogramowanie za darmo. Głupie jest to, że na plotkę, że niby za darmo nabrał się prawie każdy - dziennikarze, zwykli ludzie, właściciele firm (którzy jak stado baranów instalowali nielegalnie sobie te Photoshopy, w sumie nawet jak niepotrzebowali, ale zanim "się Adobe rozmyśli"). I nikt nie przeczytał licencji i do dziś widzę, że informacja nie jest naprostowana.

_naf napisał(a):

Alternatywne opcje to zakup używanego photoshopa cs5/6 (licencja box na to pozwala, nie?).

Pozwala z tego co wiem - wyżej pisałem o CS4, który jest już relatywnie tani.

_naf napisał(a):
The_Visitor napisał(a):

W photoshopie umiem zaprojektować stronę (bo oglądałem kurs na lynda.com)

Ja oglądałem kiedyś na discovery megafabryki i nadal nie potrafię robić lamborghini... Twoje umiejętności ograniczają się do tego, że widziałeś jak to się robi? To raczej nie wystarczy :P

Możliwe, że nauka na piracie, ale teraz ma DG i nie pasuje mieć piratów na kompie. Wstyd się przyznać, ale też parę płatnych programów poznałem za dzieciaka jeszcze - z piratów, ale nigdy nie wykorzystałem tych programów komercyjnie.

0

Wlasnie zastanawialem sie nad kupnem Sketch - pobowaliscie? jakie macie zdanie?

0

Chociaz moim zdaniem stron internetowych (szczegolnie jesli maja byc responsywne oraz miec jakis bardziej dynamiczny interfejs), nie powinno sie projektowac w programach do rastrowej obrobki zdjęć. No bo jak? Zaprojektujesz sobie strone w PS ze ma miec szerokosc na 1024 piksele, a na komorce ten layout i tak ci sie rozjedzie ibedxie inaczej wygladac niz w PS. Nie te czasy.

Nie mogę się z tym zgodzić, ponieważ tak na prawdę można zaprojektować wersję desktopową i na podstawie jej bazować, oczywiście pisząc stronę mobile first. Dla upartego można jeszcze dorobić wersje mobilne jak to ma wyglądać przy różnych rozdzielczościach, ale nie jest to konieczne, tak mi się przynajmniej wydaje. Projektowanie w PS jest jak najbardziej potrzebne choć niewymagane i kwestia, że strona jest responsywna nie ma znaczenia.

0
dzek69 napisał(a):

Możliwe, że nauka na piracie, ale teraz ma DG i nie pasuje mieć piratów na kompie. Wstyd się przyznać, ale też parę płatnych programów poznałem za dzieciaka jeszcze - z piratów, ale nigdy nie wykorzystałem tych programów komercyjnie.

Dokładnie, oglądałem kurs na lynda.com to był eufemizm, uczyłem się na piracie wraz z kursem lynda.com i potem sam zrobiłem autorską stronę na piracie (bez publikacji) - to miałem na myśli przez "oglądałem kurs na lynda.com", już słyszę za oknem syreny...jedzie policja adobe ;)

ziomek123 napisał(a):

Chociaz moim zdaniem stron internetowych (szczegolnie jesli maja byc responsywne oraz miec jakis bardziej dynamiczny interfejs), nie powinno sie projektowac w programach do rastrowej obrobki zdjęć. No bo jak? Zaprojektujesz sobie strone w PS ze ma miec szerokosc na 1024 piksele, a na komorce ten layout i tak ci sie rozjedzie ibedxie inaczej wygladac niz w PS. Nie te czasy.

Nie mozna miec responsywnych projektow w Photoshop, ale można w Photoshop stworzyć 4 różne wersje jednej strony w 4 oddzielnych projektach z tzw. breaking points:

  1. mała 480px i poniżej
  2. średnia 481px/592px
  3. duza 593px/1279px
  4. wersja desktopowa - 1280 + px
_naf napisał(a):

Jeżeli ma to być narzędzie pracy to 13 euro/miesiąc to żaden pieniądz.

13 euro/miesiąc płaci się w wypadku wybrania "Plan roczny z opłatą miesięczną" trzeba by w regulaminie zobaczyć co oznacza ten "Plan roczny z opłatą miesięczną" czy mozna zrezygnowac po np: 2 miesiącach czy nie, podejrzewam że nie. Tym bardziej że w opcji "Pojedyncza aplikacja" jest "plan miesięczny" który kosztuje 36,89 euro.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1