Bootstrap nav fixed zasłania część kotwicy

0

Hej,
Robię stronkę w Bootstrapie. Mam zrobioną u góry strony nawigację fixed. Żeby nie zasłaniała logo na górze strony, ustawiłam w stylach body padding-top na 70px. I ok, jak stronka jest przewinięta na samą górę, to jest idealnie. Ale jak przenoszę się poprzez nawigację do jakiejś kotwicy na stronie, to nagłówek danej części strony jest znów częściowo zasłonięty. Czy da się jakoś to zrobić, żeby nawigacja przenosiła mnie do kotwicy, ale nie wiem, ciut wyżej niż sama kotwica? Żeby było miejsce na daną część strony i znowu nawigację na górze i żeby nawigacja nie zasłaniała tej części strony...

0

Przenoszenie do kotwicy sobie javascriptem ogarnij i poprawki nanoś na pozycję, innej opcji nie ma.

1

Sprobuj dodac klase np. anchor do elementu gdzie przenosi Cie kotwica i ustaw w css takie cos:

a.anchor:before { content: ''; display: block; position: relative; width: 0; height: 70px; margin-top: -70px }

albo

a.anchor { padding-top: 70px; margin-top: -70px; }
0

Fi3rce, działa świetnie!
Na razie tylko w przypadkach, kiedy w kategorii z menu nie ma Dropdown - do kategorii z Dropdown ten anchor nie chce zadziałać, ale będę próbować...

0

@Fi3rce: w sumie niegłupie, tylko jak przescrolluję do góry to co się stanie? :p

@anik0: Połącz sobie tą metodę z pseudoelementem :target -> https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/%3Atarget - obejdzie się bez dodawania klasy anchor ;)

0

Scrollowanie do góry niczego nie psuje :)
Nie używałam wcześniej :target, na razie z tego co czytam jeszcze nie rozumiem, jak używać, ale pogłówkuję.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1