Wyszukiwarka linkow

0

Mam pytanie do fachowcow: potrzebuje stworzyc wyszukiwarke linkow na zasadzie:
uzytkownik 1 dodaje w moim serwisie link A, B, C
uzytkownik 2 dodaje link A, X, Z z Onetu
uzytkownik 3 dodaje link M, N, O z Interii oraz link B z Onetu

Czy mozna stworzyc wyszukiwarke, ktora wyszuka wszystkie TE SAME linki dodane w moim serwisie przez roznych uzytkownikow? (w moim przypadku to dwa razy linki A oraz dwa razy link B). Zalezy mi na tym, aby byly to linki do konkretnych podstron np.z Onetu.

Nie wiem, na ile ma to znaczenie przy tworzeniu wyszukiwarki, iz chce, aby kazdy link w moim serwisie mial 'podgad' - dokladnie na tej samej zasadzie jak linki wstawiane do aktualizacji profilu na Facebooku (jak w zalaczniku) <image>Linki</image>

Jesli to mozliwe, czy jest to skomplikowana operacja czy tez cos z rodzaju rzeczy prostych i oczywistych? Dziekuje z gory za wszelka pomoc.

0

Wystarczy napisać regułę która wykrywa linki w JavaScript i przesyła wykryte linki do skryptu PHP który to pobiera zawartość stron i zwraca odpowiednie dane do skryptu JS który to wyświetli. Proste prawda ? :)

0
PiDev napisał(a):

Wystarczy napisać regułę która wykrywa linki w JavaScript i przesyła wykryte linki do skryptu PHP który to pobiera zawartość stron i zwraca odpowiednie dane do skryptu JS który to wyświetli. Proste prawda ? :)

Dzieki za odpowiedz. Juz sama informacja, ze JEST to mozliwe, mnie cieszy :) Nie jestem jednak programistka, bede wiec pytala na piechote. Nie wiem, czy dobrze zrozumialam Twoja wypowiedz, ale odnosze wrazenie, ze mowisz wylacznie o ostatniej czesci mojego celu, czyli o tworzeniu podgladu do linku?

0

tak można stworzyć taką wyszukiwarkę linków (PHP + MySQL)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1