Efekt hover dla elementów w okienku Prettyphoto

0

Witam serdecznie,
Mam taki skrypt: http://serwer1356363.home.pl/test (po kliknięciu na zdjęcie pojawia się okienko z podglądem zdjęcia).

Chciałbym żeby po najechaniu myszką (kursorem) na to zdjęcie w podglądzie - strzałki które znajdują się na dole podglądu zrobiły się niewidoczne (przeźroczyste lub ukryte).

Czy wie ktoś może jak to zrobić?
Bardzo proszę o pomoc,
Northwest

0

W document ready dopisz:
$(".pp_arrow_previous").css("display","none!important");
$(".pp_arrow_next").css("display","none!important");

0

Niestety nic to nie dało :(

0

$(".peta_img_table").click(funtion(){

Dopisz tutaj, w clicku na obrazek :)

0

tzn. to nie ma być po KLIKNIĘCIU na zdjęcie - a po najechaniu na obrazek :)
Próbowałem: .hover - ale nie działa niestety :(

0

Racja. Czytanie ze zrozumieniem :D Nie wiem po co Ci taka funkcjonalność, mało logiczne jak dla mnie, ale proszę, powinno działać:

$("#imgtag").hover(function(){
      $(".pp_arrow_previous").css("display","none!important");
      $(".pp_arrow_next").css("display","none!important");
});
0

dziękuje - wgrane, ale niestety nie działa :(

0

W takim razie ktoś z forum niech mnie poprawi :P

0

no i nie zadziala w taki prosty sposob bo to iframe jest, wszystko co wyswietlasz jest zaciagane z innej stony, ktora beda poza twoja domena narusza polityke bezpieczenstwa tzw cross-domain origin. nie przechwycisz zdarzenia z innej domeny.

0

Witam,
Nie ma problemu z przeniesieniem tego pod jedną domenę: http://tinyurl.com/m2sp78a :) teraz będzie łatwiej?:)

1

Boże, ile tutaj błędnych rad o.O Strzelanie jak w lotto, zamiast zajrzeć do problemu i go zrozumieć (opcja pierwsza jest przecież możliwa nawet gdyby ramka była z innej domeny).

Jeżeli ma znikać po najechaniu na IFRAME (cały, u Ciebie oprócz obrazka są tam jeszcze inne elementy, więc zadziała na całym obszarze) to dodaj do CSS (do strony nadrzędnej) tylko tyle:

#pp_full_res:hover+*+*>.pp_nav>.pp_arrow_previous, #pp_full_res:hover+*+*>.pp_nav>.pp_arrow_next {
display: none;
}

Jeżeli to ma znikać po najechaniu tylko na obrazek: w dokumencie, co otwiera się w ramce dodaj skrypt:

$('#imgtag').hover(function() {
    $(window.parent.document).find('#pp_full_res+*+*>.pp_nav>.pp_arrow_previous, #pp_full_res+*+*>.pp_nav>.pp_arrow_next').hide();
}, function() {
    $(window.parent.document).find('#pp_full_res+*+*>.pp_nav>.pp_arrow_previous, #pp_full_res+*+*>.pp_nav>.pp_arrow_next').show();
});
0

dziękuję - pomogło :-)

0

Witam,
Mam jeszcze jeden mały problem.
http://tinyurl.com/m2sp78a - strzałki mi działają poprawnie :-)
Chciałbym jeszcze żeby tylko te strzałki i ikonka "pinezki" były w określonych miejscach zdjęcia.

  • pinezka - zawsze możliwie jak najbliżej lewego, górnego rogu zdjęcia (nie pola/diva - tylko zdjęcia)
  • strzałki lewa i prawa - żeby były dotykały lewego i prawego rogu zdjęcia (chciałbym je "przykleić" do rogów zdjęcia)
    Lewa strzałka - do lewego rogu zdjęcia, a prawa strzałka - do prawego rogu zdjęcia.

Mógłbym prosić o pomoc z ustawieniem tych elementów?

Bardzo dziękuję za pomoc:)

0

co do pinezki to znajdz w tagging.css linijke numer 380 i w .obrazek_pinezki dopasuj top i left.

i analogiczne strzalki bo one juz maja absolute pozycjonowanie. jedynie nie weim czemu dzialaja odwrotnie czyli znikaja jak sie an nie anjedzie a pojawiaja sie jak straca focus :|

0

Dokładnie, tylko zdjęcia mają różne szerokości - i powinny się zmieniać w zależności od zdjęcia.... Gdyby były stałe, to potrafiłbym sobie to zmienić - tylko w momencie gdy każde zdjęcie jest inne to nie potrafię sobie poradzić z tym :(

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1