elementy z javascript i jquery

0

witam
mam pewien problem ze stworzeniem strony internetowej na projekt
muszę stworzyć stronę w html+css (te elementy już mam) ale dodatkowo muszę zrobić:
1.Dynamiczny CSS – rozszerzenie o urządzenia mobilne (na tablet lub komórka) dla jednej podstrony
2.Wpleść w stron logiczne zgodnie z przeznaczeniem wykorzystanie obiektów sessionStorage i localStorage
(w przykładzie wykazać różnicę między nimi)
3.JS + DOM modyfikacja istniejącej treści lub wyglądu
4.JS + DOM modyfikacja struktury dokumentu
5.Zastosowanie gotowego przykładu czystego jQuery
6.Wykorzystanie minimum 2 komponentów z jQuery UI w interakcji ze stroną – np. Dialog jako
komunikaty z walidacji formularza
7.Działanie i wygląd strony bez obsługi JS

o ile html byłem w stanie ogarnąć to już z js jest trochę gorzej
mógłby ktoś w czymkolwiek pomóc?

2
  1. "media queries"
  2. "sessionStorage" i "localStorage"
  3. "innerHTML" i "JS style change"
  4. "DOM append child", "DOM remove child", "DOM createElement"
  5. "jQuery examples" albo "jQuery toggle", "jQuery first", "jQuery css"
  6. "jQuery simple form validation", "jQuery UI Dialog", "jQuery UI button"
  7. nie rozumiem co dokładnie masz tu zrobić - chyba opisać coś?

Punkty 1-6 zawierają hasła, które masz wklepać w Google. Znajduje się pod nimi taka sama treść, jaką byśmy Ci tu wkleili.

0

w 7 muszę dostosować dokument do przeglądarek nie obsługujących javascript

0

Ja czegoś nie rozumiem. Jeśli to projekt na studia to czy nie mieliście tych 'wymagań' przerobionych? Albo nie jest to projekt na cały semestr gdzie będziecie po kolei poznawać technologie?

0

niestety tak nie jest
termin oddania projektu mam już w następny poniedziałek
praktycznie sam muszę się wszystkiego uczyć, na wykładach mamy zupełnie inne rzeczy niż są wymagane do projektu
może jest to trochę dziwne ale będziemy się o tym uczyć dopiero na 3 semestrze (i właśnie wtedy powinien być ten projekt ale w poprzednich latach studenci mieli problemy z fizyką wiec przeniesiono ją na 3 semestr a z powrotem powędrował przedmiot o pięknej nazwie: Wytwarzanie aplikacji internetowych z którego mam ten projekt)

0

kończy się pierwszy semestr? super! pora wbić sobie do głowy, że studia wywołują tylko "zainteresowanie tematem", część rzeczy omawia się na zajęciach, a żeby faktycznie wszystko pozdawać i COŚ Z TEGO WYNIEŚĆ (po to się idzie na studia) - to trzeba mnóstwo pracy w domu. możesz narzekać, mówić, że to niesprawiedliwe, ale i tak musisz to zdać, więc szkoda czasu na gadanie

terminy do wyszukiwarki są podane - są naprawdę tak proste, że naprawdę znajdziesz tam dokładnie to, co moglibyśmy Ci tu wkleić, ale po co? jeżeli nawet paru gotowych hasełek w google by uzyskać praktycznie podane na tacy informacje/gotowce nie jesteś w stanie wpisać, to i tak do końca semestru nie dotrwasz jak się zacznie tzw. sesja ;)

przez 3,5 roku uzbierałem ponad 10 GB materiałów związanych ze studiami, a Ty ile już masz?

co do ostatniego - naprawdę tego nie rozumiem.
1 - nie dotyczy js
2 - możesz to zastępować po części technologiami server-side (cookies i podobne) - do tego potrzebujesz jakiegoś serwera oczywiście (np. apache z php) - ale o tym nic nie wspomniałeś
3 - to dotyczy js bezpośrednio. nie da się tego zastąpić. "użyj js, ale nie używaj js"
4 - jw.
5 - jw.
6 - jw., jedynie walidację możesz przeprowadzać po stronie serwera (ale nie umieścisz jej w popupie)

0

zrobiłem już wszystko co miałem zrobić, ale strona musi przejść walidację co prawie mi się udało oprócz jednego
mój ostatni błąd przy walidacji:
(w kodzie mam domknięty tag li ale mi się to tu nie wyświetla jak dodam tam <)

Line 23, Column 31: document type does not allow element "li" here
$('#todolist').append("li>"+new_item+"</li>");

The element named above was found in a context where it is not allowed. This could mean that you have incorrectly nested elements -- such as a "style" element in the "body" section instead of inside "head" -- or two elements that overlap (which is not allowed).

One common cause for this error is the use of XHTML syntax in HTML documents. Due to HTML's rules of implicitly closed elements, this error can create cascading effects. For instance, using XHTML's "self-closing" tags for "meta" and "link" in the "head" section of a HTML document may cause the parser to infer the end of the "head" section and the beginning of the "body" section (where "link" and "meta" are not allowed; hence the reported error).

0

Wrzucasz <li> w miejsce, gdzie nie ma prawa się znaleźć.

Szczegóły tutaj:
http://www.w3.org/TR/html-markup/li.html

0

ok, więc jak mam zastąpić ten zapis, który znajduje się w kodzie java i odpowiada za tworzenie nowych elementów do listy??

tutaj część kodu:
var todo = document.getElementById('todolist');

		$('#add_task').live('click',function(){
			var new_item = document.getElementById('new_task').value;
			$('#todolist').append('<li>'+new_item+'</li>');
			localStorage.setItem('todoData', todo.innerHTML);
		});
		if (localStorage.getItem('todoData')) {
			
			todo.innerHTML = localStorage.getItem('todoData');
		}
		
		$('#clear').click(function(){
			localStorage.clear();
			return false;
		});
	});





(<p>a id="add_task" href="#" style="word-spacing: 2px">zapisz</a><strong>  :zapisz swoje ciekawostki</strong></p>
<p>  a id="clear" href="#">Czyść</a> <strong>  :wyczyść swoje ciekawostki</strong></p>)

(przed a powinny być <)

tag ul wygląda tak: ul id="todolist"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1