Dwa pytania odnośnie obsługi formularza na stronie.

0

Witam wszystkich. Jestem w trakcie tworzenia pewnej strony - jest tam formularz, panel który ma umożliwić użytkownikowi wyszukiwanie. Mam dwa pytania.

  1. Czy można zrobić tak aby przycisk resetujący formularz(input type = "reset") najpierw wykonywał zdarzenie onclick a potem robił reset? Z tego co zaobserwowałem jest na odwrót.

  2. W menu na mojej stronie jest możliwość aby najpierw wykluczyć pewne cechy. Wygląda to tak : użytkownik wybiera w menu co chce wykluczyć i naciska wykluczaj. Następnie podane parametry zostają wyświetlone w elemencie textarea. Oprócz tego internauta może również wybrać cechy jakie go interesują. Zaznacza pożądane wartości na tym samym panelu i w momencie wciśnięcia przycisku(submit) powinno być tak aby do formularza zostały przesłane wartości pożądane jak i wykluczane. I teraz moje pytanie : czy wykluczone cechy powinienem przechowywać w jakiejś tablicy? Czego najlepiej użyć aby sprawnie przesłać wraz z formularzem jednocześnie to co zostało w nim wybrane jak i to co wcześniej użytkownik wykluczył? Czy może rozbić to na dwa razy? Najpierw wysłać niechciane wartości a potem te jakich szuka? Zapomniałem dodać, że parametry będą wykorzystane w bazie danych.

1

1: Daj button zwykły, daj mu event klikania i jak w nim zresetuj formularz.
2. Masz wykluczone w textarea, to co za problem przesłać i textarea i zaznaczone wartości a po stronie backendu załapać konkretnie co ma być zaznaczone a co ma być wykluczone?

0
  1. Dobra, to już rozumiem. Dzięki za podpowiedź.
  2. Ten sposób jest o.k. Tylko jak rozumiem jeśli wraz z formularzem prześlę textarea to przesłany zostanie ciąg znaków z którego będę potem musiał wydłubywać poszczególne parametry i zastanawiałem się czy nie istnieje jakiś szybszy i bardziej elegancki sposób.

Tak czy siak uwagi bardzo pomocne, dzięki.

A jeszcze jedna sprawa : znalazłem dwie linijki kodu resetujące formularz
document.forms[0].reset();
oraz
document.getElementById("myForm").reset();

Obie nie działają u mnie. Czym to się różni i czy wie ktoś dlaczego formularz się nie resetuje?

EDIT:

WAŻNE!! Odkryłem dlaczego document.getElementById("myForm").reset(); u mnie nie działał. Ta funkcja nie będzie działać jeśli mamy na formularzu przycik reset. (input type = "reset")

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1