Wyłączanie taga <script> dla niektórych przeglądarek bez java scriptu

0

Nie za bardzo znam się na java script. Ktoś znajomy dopisał mi troche skryptów do mojej stronki. Są to proste skrypty i nie jakoś znaczące dla całego projektu. Okazuje się że w niektórych przeglądarkach (IE) bez obsługi java scriptu strona wywołuje błąd i w ogóle się nie wyświetla z komunikatem braku obsługi java scriptu. Chciałbym żeby w takich przypadkach java script w ogóle nie był brany pod uwage przez przeglądarkę bo nie jest tak ważny i żeby cała strona jednak sie wyświetliła bez tych dupereli od java script.
Jak to zrobić?
Wiem że jest coś takiego jak <noscript> . Czy wystarczy że po każdym scricie na mojej stronie dodam pusty wpis:
<noscript></noscript> żeby strona poszła?

Jeżeli tak to czy w <head> gdzie sa linki do źródeł javascript np:
<script src="http://code.jquery.com/jquery-latest.js"> też mam dopisać <noscript> 'y ?

0

Jeśli strona wywala błąd przez javascript to znacz, że ten javascript jest obsługiwany. Prawdopodobnie skrypy JS są po prostu wadliwe. Wklej je tutaj to wyeliminujemy błędy.

0

nie. to strona jest tak skonfigurowana, żeby nie wyświetlała nic bez javascriptu, a potem skryptem pokazywana jest jej prawdziwa zawartość. najprościej będziesz jak podasz linka do strony, bo to można było zrobić na milion sposobów

0

Skrypty chodza dobrze bo jak sam testowałem to nigdzie nie było błędu. Wczoraj dostałem info od ludzi że u nich jest taki komunikat. Na serwerze wstawiłem więc starą wersję. Ale kod ze scriptami wklejam poniżej:

 
<!DOCTYPE HTML> 
<html>
<head> 
    <meta charset="utf-8" />
	<meta name="description" content="" />
	<meta name="keywords" content="" />
    <title>Travel spot</title>
	<link href="css/main.css" rel="stylesheet" />
	<link rel="stylesheet" href="css/lightbox.css" media="screen"/>
    <script src="http://code.jquery.com/jquery-latest.js"></script>
    <link rel="icon" type="image/png" href="images/fav.png" />
  <script>
  $(document).ready(function(){  
    $("#dropdownbutton").click(function () {
      $("#menu").slideToggle("slow");
    });

    $("#star-vote").click(function () {
      $("#menu").slideToggle("slow");
    });
    
  });
  </script>

    
</head>
<body>


<div class="header1">
            <div class="top-bar1">
                <div class="top-corn1"></div>
                <div class="top-corn2"></div>
            </div>
    </div>

.........

potem **na samym **dole w <body> jest tez jeden skrypt do lightboxa (tuz przed zamknięciem <body>)

 
<script src="js/lightbox-2.6.min.js"></script>

Właściwie to ten lightbox fajnie żeby działał. Nie wiem na co zamieni go <noscript>. Na zwykłe linki do fot w nowym oknie?

Dopowiem:
Górny skrypt wysuwa taki mały panel graficzny (png) działajacy trochę jak button gdy kliknie sie na pewną ikonkę (taka duperela).
Dolny to oczywiście lightbox.

0

nic to nie mówi. wrzuć na jakąś subdomenę tę "zepsutą" wersję.

0

Umieściłem taka trochę okrojona stronę na mojej dodatkowej, pustej domenie. Tu jest link do podglądu:

http://hobbyforum.pl/test1/

Skrypt związany jest z kciukiem - jak sie na niego kliknie to wysuwa sie taki panel z gwiazdkami. Lightbox związany jest z prawym panelem i okienkami fotek.
Da sie jakoś zabezpieczyć te wyświetlanie całości gdy u kogoś java scrpit jest wyłączona?

0

strona działa z wyłączonym javascriptem i działa poprawnie na IE.

to na pewno nie chodzi o BŁĄD W KODZIE javascript, szczególnie przy uruchamianiu tego na STARYM IE? Bo na pewno NIE chodzi tu o WYŁĄCZONY javascript.

0

U mnie na IE9 też chodzi ale u paru osób na IE 8 daje komunikat że wyłączone mają java script (bo pewnie mają) i zamiast załadować treść html bez scriptów nie ładuje nic - puste okno z jakimś komunikatem. Nie uważam że skrypt źle działa tylko jak obejść ort! zachowanie przeglądarki w tym przypadku. I dlatego myślę o <noscrpt> dla ludzi z wyłączonym js.

0

Ja tego komunikatu fizycznie nie widziałem. Dopiero we wtorek przyjedzie do mnie kolega u którego na starszym laptopie coś takiego też się pojawiło to będę to widział, z pierwszej ręki że tak powiem. Jeżeli taki noscrpit można na wszelki wypadek wstawić do tego czasu to bym to zrobił tylko muszę wiedzieć jak.

0

nie można. noscript nie naprawi Ci uwalonego skryptu. trzeba by było obserwować, IE ma konsolę błędów, tam będzie napisane

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1