Wycena aplikacji

0

Jakie mogą być orientacyjne ceny aplikacji webowej, która ma służyć do wyliczania i przygotowania zamówień na dachy blaszane. W skrócie ma to mieć trochę podobieństwa ze sklepem internetowym, czyli klient sobie wchodzi, wprowadza wymiary budynku i aplikacja wylicza mu wymiary użytej blachy, dodaje inne właściwe elementy, które są potrzebne przy montażu dachu itp...

Technologia: PHP+MySql
Aplikacja ma dodatkowo importować/eksportować gotowe zamówienia z/do pliku xml

Tak się pytam, bo gadałem dziś z kumplem i mówił, że jakaś firma krzyknęła sobie za takie coś 10 000zł i podobno są to w stanie zrobić w 30 dni. Nie siedzę w PHP i nie mam pojęcia o stawkach, ale cena wydaje mi się mocno zawyżona, co o tym sądzicie?

0

Witaj, wg mnie cena może być w granicach rozsądku.

Podałeś za mało detali, np jak ma być wyliczana cena dachu (od czego ma zależeć, itp).

Jeśli chcesz to napisz do mnie - zrobimy ofertę.

Cena może być 3 krotnie niższa lub podobna.

Wszystko zależy od szczegółów zlecenia.

0

Zależy ile zajmie Ci to czasu i jak sobie go bardzo cenisz. Jeśli robisz od zera to 10k wydaje się rozsądne lub nawet za mało. Jeśli korzystasz z gotowców i troche przerabiasz to pewnie szybko skończysz i bierzesz kilkakrotnie mniej.

Generalnie stouje się przeliczniki w stylu: k * tyle_ile_sie_cenisz_w_przeliczeniu_na_h * ilosc_spedzonego_czasu, gdzie k = <1.5, 3>

0

Ja bym to zrobił za ~2000zł + dorzuciłbym nawigację w AJAXie.

0

@a_s_f, strona jest tyle warta, ile się za nią zdecyduje zapłacić wykonawca :]

Pewnie, można się dogadać z jakimś studentem i może to samo zrobi za 500-1000zł, ale firma (teoretycznie) gwarantuje profesjonalizm itp. Nie znamy założeń strony, nie znamy specyfikacji. Chociaż tak na pierwszy rzut oka można poszukać tańszego wykonawcy i ten czas zresztą też sporo skrócić. Ale tak jak napisałem, nie znamy do końca wymagań...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1