Dziwny problem z pobieraniem miniaturek ze strony na Facebook'u

0

Witam serdecznie,

piszę do Was z ogromną prośbą i liczę na jakąkolwiek poradę, gdyż zmagam się z pewnym problemem od tygodnia i nie jestem w stanie tego naprawić.

Mianowicie:

Posiadam stronę internetową, na której nic nie zmieniałem w ustawieniach/kodzie. Pewnego dnia Facebook przestał generować miniaturki zdjęć po kliknięciu przycisku "udostępnij" pod treścią na stronie lub przy wklejaniu jakichkolwiek linków ze strony, ale jest to dla mnie nie zrozumiałe, ponieważ:

  1. nie zmieniałem nic w ustawieniach

  2. używając funkcji planowania postów na fb, po zaplanowaniu, gdy wejdzie się w dziennik aktywności, miniaturki się generują (ale tylko wtedy)

  3. wpisując sam adres strony, również fb nie pobiera żadnych miniaturek

  4. klikając na stronie "lubię to" pobiera się miniaturka ale wtedy wyświetla się post z aplikacji mojej strony

Pytanie, co mogę zrobić, jak to naprawić? Przejrzałem mnóstwo postów, pytałem znajomych, nikt nie był w stanie mi pomóc. Naprawdę tego nie rozumiem, dlaczego nagle FB przestał generować miniaturki. Może ktoś chociaż wie gdzie takie problemy można zgłosić facebookowi?

Pozdrawiam

Kuba

0

Nie pierwszy raz FB zmienia coś w swoich kodach, sprawiając, że stare rzeczy przestają działać.

Automatyczne wyszukiwanie obrazków mogło przestać działać jak do tej pory, ale możesz skorzystać (umieścić w <head>) z tagu bodajże image z OpenGraph, albo po prostu wstawić taki kod, który jest dla FB równoznaczny:
<link href="http://i.imgur.com/ETEad.jpg" rel="image_src" />
i z niego FB będzie zaciągał miniaturę (sprawdzone, że działa).

PS. Zdjęcie losowe, to nie ja :D

0

Mam ustawione wszystkie OpenGraphy niestety facebook jakby je ignorował, wszystko stało się przy okazji ostatnich zmian facebooka z wielkością miniatur. Wyprzedzając pytanie zdjęcia są większe niż 200x200px. Myślałem, że to przejściowy problem i na dniach facebook wszystko naprawi niestety czekam już 8 dzień a takie udostępnienia bez miniatur na pewno nie pomagają stronie.

0

No to obok OpenGraphów dodaj ten tag co podałem wyżej.

0

Niestety nic nie pomaga, sprawdzałem tutaj: https://developers.facebook.com/tools/debug/ i jest ok, może ktoś wie gdzie można by to zgłosić facebookowi?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1