Problem ze stylem APART w skrypcie forum MyBB

0

Mam taki nietypowy problem ze skryptem forum MyBB a dokładniej stylem jaki używam.

Zauważyłem, że na stylach APART, kiedy zmniejszymy okno przeglądarki z pełnoekranowego trybu na mniejsze, a potem przesuwamy pionowym paskiem przeglądarki w lewą stronę tak, aby pojawiła się schowana prawa część strony, przycina się ta prawa część, która ma zostać pokazana.

user image

Tak samo, kiedy powiększymy treść w przeglądarce np. ze standardowego 100% na 200% po przesunięciu schowanej prawej części strony ta część też jest przycinana.

Apart style są całkiem ciekawe, ale zastanawia mnie, czemu jest taki defekt na nich.
Można sobie zobaczyć np. tutaj

www.aero2forum.pl

Jak testowałem na jednej ze stron kod HTML nie zawiera błędów, CSS też, ale taki defekt jest.

W walidatorze HTML akurat dla strony aero2forum.pl są 4 błędy.

Wie ktoś czemu tak się dzieje?

W kodzie CSS dla content jak wywalę overflow: hidden; wtdy część danych już mi się nie przycina, ale są inne, które pozostają przycięte. Szukałem w CSS innych wystąpień overflow: hidden; ale to ie pomaga. Chyba, że pozostaje gdzieś jakiś, który przegapiłem

#content {
     background: #fff;
     width: auto !important;
     padding: 20px 10px;
     overflow: hidden;
     border-bottom: 1px solid #000;
 }

Może jednak ktoś mnie naprowadzi.

Czy ta definicja overflow: hidden; jest mi w ogóle potrzebna? Wiem, że ona odpowiada za sposób wyświetlania pewnych danych, także pytam czy jak ją usunę to nie rozwali mi się strona gdzieś tam.

0

dodaj regułkę:

html { min-width: 990px; }
0

faktycznie dodałem na początek ciała dokumentu CSS

html { min-width: 990px; }

I TERAZ NIE MAM JUŻ TEGO DEFEKTU. Skąd wiedziałeś? Możesz mi lekko objaśnić jej zadanie?

Czy nie będzie mi się ona kłócić z inną regułą?

.wrapper {
	width: 85%;
	min-width: 970px;
	max-width: 1500px;
	margin: auto auto;
}

Ale dzięki wielkie za pomoc ;-)

0

Elementy blokowe domyślnie mają width = 100% (właściwie, to mają auto, jak każdy inny element, ale w przypadku blokowych liczy się to na właśnie 100%). 100% jest to całe okno przeglądarki - NIE cała wygenerowana treść. W przypadku poziomego paska przewijania więc treści jest więcej, ale ich kontener ma tylko 100% szerokości, więc tło i większość treści (jeżeli przysłonięta przez overflow: hidden;) będzie niewidoczna. Ustawiając minimalną szerokość na taką, pod jaką szablon był pisany sprawisz, że kontener będzie przynajmniej takiej szerokości, jak jego treść, wtedy przy poziomym pasku przewijania nic nie ginie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1