Jak postawic serwer z Glassfish na Windows Server 2003 ?

0

Hej,
Mam jeszcze pytanie, co musze zrobic aby strone napisana w JSF postawic u siebie na komputerze aby byla widoczna w sieci ?

Z gory dzieki za pomoc,

0

Brzmi jakbyś serwer u siebie miał postawiony (patrząc po treści, tytuł sugeruje coś innego z kolei).
Jeżeli serwer stoi i jest używalny z Twojego lokalnego komputera to zostaje tylko przekierować porty używane przez serwer na routerze. Oczywiście musisz posiadać własne publiczne IP, być może nie masz takiego mieszkając w mieście i będąc wpiętym do sieci typu "osiedlowa". Jeżeli Neostrada, albo inne "wielkie" wynalazki to jest ok.

0

Tzn. tak:
Poki co pracuje na swoim kompuetrze lokalnym. Zainstalowalem w zasadzie JDK 1.7, reszte zainstalowal mi NetBeans. Stworzylem aplikacje wykorzystujac Glassfish 3. Mam gotowy plik .war.

I teraz, zupelnie na innym komputerze, chce zainstalowac windows server 2003 (dokladnie ten) i udostepnic strone w sieci. Mam zewnetrze IP.

Z gory dzieki za pomoc,

0

Tak w skrócie, jedynie aby naświetlić drogę:

  1. na serwerze instalujesz JRE, JDK a z nim GlassFish.
  2. uruchamiasz serwer - w menu start: Start application server, lub z linii coś w stylu c:\glassfish3\glassfish\asadmin start-domain domain1
  3. w przeglądarce wpisujesz localhost:4848 i masz piękna konsole administratora
  4. applications -> deploy i podajesz ścieżkę do swojego war'a
  5. Context Root: to adres twojej aplikacji z zewnątrz: ipserwera:8080/+to co tu wpiszesz wpisując "/" adres to ipserwera:8080

i już.

porty 8080 i 4848 to wartości domyślne.

to są podstawy. Jeśli GlassFish ma być widoczny przez publiczne ip to trzeba popracować jeszcze nad ustawieniami zabezpieczeń.

jeszcze punkt 3a) jeżeli aplikacja korzysta z bazy danych (a która nie korzysta?) to należy skonfigurować w Glassfish połączenia do bazy.

0

Dzięki, w tym tygodniu postaram się z tym ruszyć.

i jeszcze taki offtopic. Bo darmowych serwerów z Glassfishem raczej nie ma, prawda ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1