Google Verification

0

Witam!

Posiadam 2 strony

1 została po jakimś czasie dodana do google
2 zweryfikowałem wgrywając plik .html na server i dodatkowo wklejając tag google do tresci.
Niby weryfikacja przebiegla ok, ale po wpisaniu w google tagow mojej strony nie znajduje jej. Dopieor jak wpisze caly link to pisze ze ta strona byla przeze mnie odwiedzana .... natomiast nie ma nawet opisu strony.

Co mogę zrobic?

0

Dodanie strony do narzędzi webmasterskich nie oznacza natychmiastowego dodania jej do wyszukiwarki i zaindeksowania całości. Poczekaj parę dni. Zadbaj o poprawne tagi meta.
Upewnij się też, że nic nie blokuje dostępu robotowi Googla do strony.
Sprawdź robots.txt
W narzędziach webmasterskich masz też narzędzia do pobierania strony jako Googlebot - sprawdź czy to się powiedzie.
Generalnie tam w narzędziach jest kilknanaście rzeczy do diagnozy działania strony i widoczności jej w Google - użyj ich.

0

Gdzie mogę znalezc plik robots.txt? Na moim serwerze FTP go nie ma

0

Jeżeli go nie ma, no to go nie ma. Więcej o robots.txt znajdziesz oczywiście na Google czy Wiki

0

Poczytałem co nie co o robots.txt Czy <META NAME="robots" CONTENT="noindex,nofollow"> jest potrzebna w kodzie? Czy możliwe, że przez nią moja strona w google nie jest wyświetlana z tagów, nie zawiera opisu?

0

Taka meta spowoduje, że twoja strona nie będzie indeksowana przez Google.
Z kolei nie wiem o co chodzi o wyświetlanie z tagów: jeżeli mówisz o <meta name="keywords"> to one są raczej ignorowane, jako słowa kluczowe do twojej strony odpowiadają m.in. treść linków do niej prowadzących.

0

A <META NAME="robots" CONTENT="index,follow"> spowoduje, że będzie indeksowana? Czy mam całkiem usunąć ten META ?

0

Spowoduje, że roboty będą mogły indeksować stronę i iść za linkami na niej się znajdującymi.

0

Po prostu usuń ten wpis

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1