Formularz disabled

0

Hej. Jak zrobić formularz który jest disabled ale żeby wartość z niego była wysyłana? Chodzi o to, że ja za pomocą php chcę wpisać wartość value tak żeby byłą widoczna dla usera ale żeby nie mógł jej zmienić.

0

<input type="text" id="foo" name="foo" disabled="disabled" value="whatever" />

0

No tak ale wtedy funkcja $_POST['nick']) nie widzi zmiennej nick która jest disabled w tym formularzu.

0

bo ma być readonly a nie disabled

poza tym coś podejrzane mi się wydaje to co robisz
wiesz że użytkownik może uaktywnić to pole dosłownie 5 kliknięciami? w związku z tym skrypt nie powinien polegać na tej wartości i w związku z tym skrypt powinien znać tę wartość niezależnie czy ją dostanie od użytkownika

0

Hehe takie coś mi wystarczy ;) jak ktoś wpisze swoja wartość tragedii nie będzie ;)
A pola disabled tez jest tak łatwo "zhakować"? :P Jak zabezpieczyć formularz przez wysyłaniem go przez użytkownika, jeżeli ten nie ma takich uprawnień ?

0

Wszystko, co odbiera Twój serwer, a nie pochodzi z niego samego jest potencjalnie niebezpieczne i do podrobienia przez bardziej ogarniętego gimnazjalistę.

Jak zabezpieczyć formularz przez wysyłaniem go przez użytkownika, jeżeli ten nie ma takich uprawnień ?

Nie pokazywać formularza jak nie ma uprawnień? I ignorować ewentualne żądania z formularza? Nie wiem co masz tam po stronie serwera to więcej Ci nie powiem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1