animacja kotwicy w jquery

0

Witam
znalazłem w necie skrypt do przewijania treści na stronie http://webroad.pl/poradniki/182-jquery-plynne-przewijanie-strony
czyli taka kotwica tylko animowana;)
wszystko by było ok tylko ze to przewija całą stronę a ja bym chciał aby przewijało tylko np określonego div'a np. content a np. u góry menu pozostało nieruchome.

0

chyba chodzi Ci o cssową regułkę position: fixed dla menu, i nie ma to nic wspólnego z javascriptem czy jQuery

0

tak tylko, że jak dam position: fixed; to content chowa mi się pod menu które ma position fixed a ma dojeżdżać tylko do tego diva z menu

0

nie wiem jak duzy masz juz layout i jaka kompatybilnosc chcesz zachowac - ale generalnie to taki efekt uzyskasz (w uproszczeniu) robiac dwa divy, nadajac body i html w cssach height: 100%, pierwszemu divowi height: 200px (np) a drugiemu box-sizing: border-box i padding-top: 200px i overflow: auto i height: 100% - jezeli chcesz potem animowac to w jQuery to oczywiscie tylko selektor podajesz dla drugiego diva i animujesz. powyzszy przyklad zadziala w IE8 i nowszym, w mozilli musisz uzyc -moz-box-sizing, dla starszych webkitów prefix -webkit-. ie6 ma 1% ie7 3% polskiego rynku wiec raczej mozna spokojnie olac ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1