Problem z kodowaniem JavaScript

0

Witajcie,

Piszę aplikacje w Zendzie. W layoucie mam ustawione kodowanie utf-8. W momencie kiedy klasycznie w kontrolerze pobieram z modelu jakieś dane wszystko jest OK. Jednak kiedy przy pomocy jQuery ($.post) łączę się z akcją, która z kolei pobiera coś z bazy i wyrzuca AJAX-owi okazuje się, że w przeglądarce mam krzaki zamiast polskich znaków. W jaki sposób sobie z tym poradzić ?

0

Upewnij się, że wszędzie masz UTF-8. Zapewne nie potrzebujesz żadnego innego kodowania. Strona powinna mieć meta-tag deklarujący UTF-8. Serwer powinien zwracać odpowiedni nagłówek Content-Type z charsetem UTF-8 zarówno dla pełnego dokumentu HTML, jak i dla fragmentu pobieranego ajaxem.

0
bswierczynski napisał(a)

Upewnij się, że wszędzie masz UTF-8. Zapewne nie potrzebujesz żadnego innego kodowania. Strona powinna mieć meta-tag deklarujący UTF-8. Serwer powinien zwracać odpowiedni nagłówek Content-Type z charsetem UTF-8 zarówno dla pełnego dokumentu HTML, jak i dla fragmentu pobieranego ajaxem.

0
bswierczynski napisał(a)

Upewnij się, że wszędzie masz UTF-8. Zapewne nie potrzebujesz żadnego innego kodowania. Strona powinna mieć meta-tag deklarujący UTF-8. Serwer powinien zwracać odpowiedni nagłówek Content-Type z charsetem UTF-8 zarówno dla pełnego dokumentu HTML, jak i dla fragmentu pobieranego ajaxem.

W Zendzie w layoucie mam ustawione UTF-8, w bazie danych również UTF-8. Dodanie w kodzie akcji header('Content-Type: text/html; charset=utf-8'), do której odwołuje się AJAX-em nic nie daje. Zauważyłem, że kiedy AJAX-em zapisuje coś do bazy to w przeglądarce znaki są OK ale w bazie są krzaki. Odwrotnie - gdy w bazie zapisze polskie znaki (z poziomu phpMyAdmin) to na stronie pobranej AJAXem są krzaki.

Zauważyłem coś jeszcze - aplikacje mam generalnie na localhoście i zauważyłem, że polskie znaki pobrane AJAXem są krzaczone lub wręcz niepobieranie (np. pobranie stringu z zawartością "ó" kończy się nullem w JS). Ale - jeżeli odpalę to na hostingu okazuje się część polskich znaków pobranych AJAXem jest dobrze wyświetlana (nie mniej problem z akapitu wyżej i tak istnieje).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1