Podzial kategorii Webmastering - ankieta

0

Co prawda podobny temat byl juz na forum, w tej kategorii - 5 lat temu. Stad nalezy ponownie zrobic glosowanie.

Dyskusja na temat podzialu kategorii Webmastering znajduje sie tutaj: http://4programmers.net/Forum/Spolecznosc/171230-podzial_dzialu_webmastering_i_porzadek_w_kategoriach

Nalezy wydzielic z forum tematy poswiecone programowaniu, webdeveloperce, webdesignowi.

Wariant nr 1

Dzial webmastering bedzie poswiecony jedynie projektowaniu stron WWW, a konkretnie - jego wizualnym aspektom. Czyli XHTML, CSS, JavaScript, XML, XSLT. W kategorii forum mozna by bylo rowniez umieszczac tematy zwiazane z usability, accessibility, SEO. Na forum bedzie znajdowac sie rowniez podkategoria, w ktorej bedzie mozna "chwalic" sie w swoimi projektami, poddawac je ocenie forumowiczom.

Warian nr 1 zaklada rowniez utworzenie nowej kategorii - PHP. Czyli innymi slowy, watki poswiecone ASP.NET, beda trafiac do dzialu C# i .NET, te poswiecone PHP - do dzialu PHP, te poswiecone programowaniu w Python, Ruby - do dzialu Inne.

Natomiast aspekty wizualne i projektowanie stron WWW - bedzie w dziale Webmastering.

Wariant nr 2

Zmiana nazwy kategorii Webmastering na Client-Side. W Client-side znajdowalyby sie watki dotyczace HTML, XHTML, CSS, JavaScript, SEO, Usability.

Rownoczesne utworzenie kategorii Server-Side, gdzie mozna by bylo zadawac pytania dotyczace programowaniu w PHP, ASP.NET, JSP.

Osobiscie jednak wolalbym uniknac zmiany nazwy kategorii "Webmastering". Watki z tego dzialu sa zindeksowane w katalogach wyszukiwarek. Nalezaloby wowczas dodac przekierowanie 301 :/

Celem takiego podzialu jest m.in. pozbycie sie tych prefiksow przy nazwach tematow watkow. Zapraszam do glosowania w ankiecie!

0

To ja mam w takim razie pytanie. W którym dziale znajdzie się wątek taki jak ten: http://4programmers.net/Forum/Webmastering/170724-aspnet_i_javascript ?

0

Rownie dobrze, mozna zapytac, gdzie powinien znalezc sie watek w ktorym autor ma problem z baza danych w aplikacji Delphi (czy do dzialu Bazy danych, czy Delphi?). To zalezy od kontekstu danego postu, a pozniej - od widzimisię - moderatora. Na podstawie tresci posta, ktory podales w linku, ja bym umiescil ten watek w dziale .NET, gdyz z tresci postu wynika, iz autor ma problem nie tyle ze stricte - javascriptem - ale dzialaniem charakterystycznym dla ASP.NET

0

Zagłosowałem. Tym razem jestem w mniejszości. Jakoś nie trafia do mnie "client-side", "server-side". Mogę się założyć, że część gości nie zrozumie tego, bo właśnie piszą swoją pierwszą stronkę w PHP i mają problem z ...

0

Głosowałem na client-side i server-side - dobry opis działu kluczem do sukcesu. Po prostu w każdym poddziale napisze się listę języków, pogrubiając najważniejsze.

0

Prosze o ponowne zaglosowanie w ankiecie, gdyz wyniki zostaly wyzerowane.

Chcialbym uniknac zarzutow o manipulowanie danymi, lecz byly problemy z dzialaniem ankiety. Glosy zostaly nieprawidlowo zliczone, a nie przechowywalismy w bazie informacji kto na jaka odpowiedz - oddal glos. Stad prosze o ponowne glosowanie.

Uznajmy, ze glosowanie bedzie wazne do konca tygodnia.

0

zagłosowałem na server i client. tak jest po prostu logiczniej. fakt, że jak wspomniał Marooned powstaną posty typu "chce zrobić rozwijane menu w php", ale gdy będa działy php/reszta, to taki klient i tak zapostuje nie tam gdzie trzeba ;)

0

Jak będę miał problem z ajax-em, to pół postu napiszę w Client-Side, a pół w Server-Side.

0

AJAX to client-side...

0

Plik php obrabia mi dane, js wyświetla te dane na stronie - client-side czy server-side - np. czat - tak tylko marudzę...

0

Imo bardziej Client-Side, jeśli temat dotyczy AJAXu to bardziej klientowa sprawa. Obróbka tych danych to tylko kawałek kodu.

0

Ok, dziekuje za glosowanie. W ilosci glosow 5-4 zostal wybrany wariant nr 1.

0

Trochę mało głosów - 10 osób zadecydowało o tym? :-/

0

Pytanie czy są to osoby które się udzielają w dziale w ogóle, czy tak sobie zagłosowali. Bo obecnie aktywnie w dziale Webmastering to się udziela 4-5 osób.

0

Fajnie by było posty z PHP w temacie wyrzucić do działu PHP.

0

Ano. Postaram sie jutro cos takiego napisac, bo recznie to robota glupiego ;)

0
Demonical Monk napisał(a)

Pytanie czy są to osoby które się udzielają w dziale w ogóle, czy tak sobie zagłosowali. Bo obecnie aktywnie w dziale Webmastering to się udziela 4-5 osób.

Ja głosowałem, bo jestem zwolennikiem porządku. :) Jest tyle tematów od PHP, że zasługuje na oddzielny dział.

0

To jeszcze pytanie w kwestii formalnej - gdzie umieszczać wątki ogólne, np. dotyczące protokołów samych w sobie, a nie żadnego konkretnego języka?

0

Protokoły? Hmm, to nawet do "Software/Hardware" pasuje. Imho nawet na Elektrodzie znajdzie się wątek, który nie będzie nigdzie pasował..

0
Marooned napisał(a)

Imho nawet na Elektrodzie znajdzie się wątek, który nie będzie nigdzie pasował..

Dobre :D

Chodzi mi bardziej o pytanie w stylu "Czy używacie metody HTTP delete?" - to nie jest raczej S/H, nie jest client side, tylko takie ogólne www IMHO...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1