Opera i dedykowane dla Mozilli własności w CSS

0

Witam. Jestem w trakcie edycji zakupionego przez pracodawcę motywu dla CMS. Wszystko idzie gładko, lecz nie wiem gdzie znajdę hacki dla Opery, by umożliwiła ona prawidłowe wyświetlanie takich elementów z CMS jak np. -moz-box-shadow, -webkit-box-shadow, -moz-border-radius:. Pod innymi przeglądarkami (np. Chrome, IE8) całość jest wyświetlana poprawnie.

Czy może konieczne będzie zastosowanie hacka, który będzie przy Operze zastępował te argumenty na całkowicie inne?

Dziękuję za odpowiedź.

0

box-shadow to własności niewprowadzone jeszcze do CSS, tj. należą do (wciąż nieukończonej) specyfikacji CSS 3. Nowoczesne przeglądarki nieśmiało to wspierają, ale na eksperymentalnej zasadzie. Stąd prefixy oznaczające rozszerzenie danego producenta. Ale Opera wspiera niektóre z tych własności normalnie, bez żadnego prefixu. Spróbuj więc po prostu wywalić to "-moz-"/"-webkit-" z początku i zobacz, czy działa. Samo box-shadow powinno działać w Operze, ale dopiero w najnowszych wersjach. Wymagana chyba będzie 10.5.

0

Niestety to nic nie daje. Pozostawienie np. box-shadow: 0 0 4px #ccc;, usuwa cień spod boksa na Operze 10.50 jak i na Firefoksie 3.6...

0

@localh0st:
Nie usuwaj całkiem tych deklaracji z -moz- i -webkit-. Może trochę źle się wyraziłem. Napisz to 3 razy. Raz z -moz- (dla Firefoxa), raz z -webkit- (dla Safari i Chrome), raz normalnie (dla Opery).

Jest to niezmiernie dziwne, że ta deklaracja box-shadow usuwa cień w Operze 10.5. Na pewno masz 10.50, a nie 10.10 czy coś takiego? 10.50 wygląda zupełnie inaczej i ma poważne zmiany w silniku renderującym. Obsługuje box-shadow. Akurat z tą deklaracją, którą Ty masz, z dwoma zerami na początku, jest tak, że widać to dość delikatnie. Ale widać. Zobacz sobie tutaj:

http://www.westciv.com/tools/boxshadows/index.html

Czy to Ci działa? Czy z innymi ustawieniami działa?

0

Faktycznie, po skopiowaniu wartości ustawień deklaracji ze strony podanej przez Ciebie i wrzuceniu jej dodatkowo do kodu, wszystko zaczęło działać. Problem rozwiązany.
Dziękuję!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1