[Javasctipt] -Edytor z podpowiedziami i uzupelnianiem kodu..

0

czesc

szukalem juz na tym forum i w googlach ale ciezko znalezsc...
znacie jakis dobry, najlepiej darmowy edytor do html/javascriptu, ktory mialby funkcje podpowiedzi kodu?
ze np wpisze "document." i wyswietli mi wszystkie polama i metody tego obiektu?
widzialem, ze sa edytory z "podpowiedziami" ale jesli juz, to wyswietlaja wszystko na raz- wszystkie metody, wszystkie pola wszystkich mozliwych klas obiektow, i wszystkie mozliwe znaczniki html - a to niewiele pomaga, szczegolnie jesli ktos ma male doswiadczenie z javascriptem.

pozdrawiam
cimak

0

Takie coś zapewnia m.in. wtyczka JsEclipse do znanego środowiska Eclipse SDK. Obie te rzeczy są otwarte i darmowe. Eclipse polecam ściągnąć od razu w wersji dla webdeveloperów/programistów PHP. Jest do ściągnięcia na oficjalnej stronie projektu (łatwe do googlowania). Trudniejsze do wygooglowania będzie JsEclipse, bo projekt wykupiło jakiś czas temu Adobe, a następnie go... zamknęli. Można jednak znaleźć starsze wersje na innych stronach.

Nie wiem zresztą, czy samo Eclipse dla programistów PHP (zwane też Eclipse PDT) nie ma już w sobie porządnego podpowiadania składni do JavaScriptu. Nie pamiętam, bo od dłuższego czasu używam PDT w tandemie z JsEclipse.

W tym momencie sprawdziłem i podpowiadanie składni działa zarówno dla "document.", jak i np. "window.". Liczba podpowiedzi jest w tych dwóch przypadkach dość spora, ale sprawdziłem i np. w "window." nie ma własności "body", a w "document." jest. Więc się nie powtarzają bezmyślnie.

Dodatkowo JsEclipse próbuje również podpowiedzieć składnię w tworzonych przez Ciebie obiektach. Ponieważ w języku JavaScript nie ma ścisłej kontroli typów, wnioskowanie typów (i ich własności) jest bardzo trudne (a czasem niemożliwe), więc nie działa to w 100%. Czasem jednak dziwię się, że jednak coś wykrył nawet bez użycia JSDoca czy innych podpowiedzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1