[JS] wyrażenia regularne + polskie znaki

0

Problem jest taki. Używam skryptu js do sprawdzenia poprawności danych w formularzu. Skrypt wykorzystuje wyrażenia regularne. Chce sprawdzić wpisanego nazwiska (na razie zakladam ze jednoczlonowego). Użyłem takiego wzorca: /^[a-zA-ZęóąśłżźćńĘÓĄŚŁŻŹĆŃ]{2,20}$/ . I tu jest problem. Gdy wpisze się polski znak to nazwisko nie pasuje do wzorca. Kodowanie utf-8 , plik php. Jakis pomysl?

0

pewnie w meta musisz jeszcze dać znać przeglądarce, że utf8....

0

Najlepiej Content-Type wysłać funkcją header().

0

no wlasnie mam w mecie kodowanie zadeklarowane. wtedy juz chyba headera nie ma sensu dawac? jeszcze jakis pomysl?

0

Co ma jedno do drugiego? -_-

0

Skrypt JS jest wewnątrz HTML, czy w oddzielnym pliku? Jeśli w oddzielnym, to czy ten plik jest zapisany w UTF-8 również?

0

Skrypt znajduje się bezpośrednio w pliku, nie jest importowany. Plik jest zapisany w utf-8 i ma zadeklarowane kodowanie w mecie.

Do DemonicalMonk: rozumiem, że chodzi Ci o ustawienie kodowania strony funkcja header. Ale po co skoro jest to juz zrobione?

0
  1. Eksperci na 4P zawsze mają rację.
  2. Jeśli nie mają racji to możesz ich nie słuchać, ale powiększasz swoją szansę niepowodzenia.

Meta nie jest nic warta. Musisz zdefiniować kodowanie funkcją header().

0

No dobra sprobuje z tym headerem, ale powiedz mi jeszcze tylko dlaczego meta jest nic nie warta:) Bardzo mnie to ciekawi.

0

Są takie sytuacje jak np. pobieranie danych przez AJAX który leje na metę. Tutaj może być podobnie bo przeglądarka nie deklaruje stosownych kodowań.

0

Pewnie to tylko formalność, ale potwierdzam:) Dodanie funkcji header w skrypcie php zadziałało.

0

Czyli potwierdza się ;)

Demonical Monk napisał(a)
  1. Eksperci na 4P zawsze mają rację.
0

Dla potomnych napisałem artykulik: Polskie znaki w JavaScript i AJAX

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1