Czemu nie działa mi tylko jeden styl?

0

Cześć, mam naddziwny problem.
Nie działa mi tylko jeden styl.

Mam w pliku css zdefiniowane tak:

p.error {color: red; margin-top: 0px; margin-bottom: 0px}

W kodzie strony mam:

<p class="error"><center>Wpisano 2 różne hasła!</center></p>

I styl nie działa. Napis jest czarny ze standardowymi marginesami akapitu.
Nie działa, ani w IE, ani w FF.

Co więcej, pokusiłem się o:

<p style="color: red; margin-top: 0; margin-bottom: 0"><center>Wpisano 2 różne hasła!</center></p>

I też nie działa.

Wszystkie inne style mi działają bez problemów. Tylko czemu i to cholerstwo jedno nie działa?

0
  1. nie używaj center do tego służy text-align: center;
  2. sprawdź czy gdzieś nie masz reguły dla center. Jednka po zastosowaniu pktu 1 wykasujesz center i powinno śmigać.
0
Koziołek napisał(a)
  1. nie używaj center do tego służy text-align: center;

No nie wierzę!
W prawdzie przeszło mi przez myśl, że to może coś przez center, ale bez przesady... Nie próbowałem...
No i okazało się, że tak. Po usunięciu center śmiga.

0

użyj firefoksa z firebugiem, kilka kliknięć i będziesz widział jakie style w jaki sposób wpływają na które elementy strony.

btw - margin-top: 0; margin-bottom: 0 jest nieprawidłowe, nie podałeś jednostek. wszystkie przeglądarki ze stajni Mozilli potraktują to jako błąd i zignorują. zamień 0 na 0px

0

ŁF, w książce Zeldmana (guru css-a) "Projektowanie serwisów www - standardy sieciowe" pisze:

Zauważ, że kiedy stosujesz wartości procentowe, znak procenta jest obowiązkowy, nawet jeśli wartość wynosi zero. Zasada ta jest nieprawdziwa w innych sytuacjach związanych z Css. Na przykład, jeśli określamy rozmiar na 0 pikseli, za zerem nie musi występować oznaczenie jednostki - px.

Z ciekawości sprawdzę sobie przy okazji jak to wygląda dla mozillowatych i kto tu ma rację :) Jakoś nie zwróciłem na to uwagi...

Edit: sprawdzałem na szybko i mój firefox 3 poprawnie toleruje 0 bez podania jednostek - czy ktoś ma jakieś uwagi co do działania tego na niższych wersjach?

0

0 to zero, niezależnie od jednostek. Jednostki trzeba podawać przy niezerowych wartościach.

0

w mordę, nawet nie zerknąłem, że to zera są ;-) odruchowo zawsze dopisuję "px"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1