[CSS] znowu IE... tym razem display

0

O ile się orientuję te dwa kody powinny dać taki sam wynik...

<div style="display: table; border-spacing: 1px; border: 1px solid black">
<div style="display: table-row">
	<div style="display: table-cell; border: 1px solid gray">komórka1</div>
	<div style="display: table-cell; border: 1px solid gray">komórka2</div>
</div>
<div style="display: table-row">
	<div style="display: table-cell; border: 1px solid gray">komórka3</div>
	<div style="display: table-cell; border: 1px solid gray">komórka4</div>
</div>
</div>
<table style="border-spacing: 1px; border: 1px solid black">
<tr>
	<td style="border: 1px solid gray">komórka1</td>
	<td style="border: 1px solid gray">komórka2</td>
</tr>
<tr>
	<td style="border: 1px solid gray">komórka3</td>
	<td style="border: 1px solid gray">komórka4</td>
</td>
</table>

Na FF wszystko ładnie śmiga natomiast na IE w przypadku CSS przeglądarka nie łapie odpowiednika ...
Jak można to poprawić? Z góry dzięki za pomoc :)

0

bo to IE... przeglądarka niezbyt przejmująca się standardami W3C =D

próbowałeś na tym nowym IE'ku ?

0

W wersji 7 hulają jego konstrukcje ale w 6 będzie padaka :/

0

I na to nie ma obejścia w odróżnieniu np. :hover. Tak samo IE 6 nie rozumie display: inline-block na przykład.

// warto pamiętać, że oczywiście stosowanie pierwszej konstrukcji zamiast drugiej było by głupotą ;-)

0

nie ma bata, wybić użytkowników starych IE =D

rób zgodnie z W3C a będzie ci ładnie działać na przeglądarkach zgodnych z W3C =)
a użytkowników niezgodnych marudzących że strona brzydko wygląda wyśmiej =)

0

lol, ciebie prędzej można wyśmiać
powodzenia w życiu

0

zdaje się, że żadna z przeglądarek nie stosuje się na sto procent do zaleceń... więc czasem trzeba iść na kompromis... trochę roboty i strona chodzi i na "znienawidzonym" IE i na "cudownej" operze itd.

// warto pamiętać, że oczywiście stosowanie pierwszej konstrukcji zamiast drugiej było by głupotą ;-)

Pamiętaj, że tabele nie są zakazane!!!!! A wręcz przeciwnie - należy ich używać do "danych tabelarycznych" ;)

Potwoor_, czasami mi płakać się chce, jak słyszę takie rzeczy :(

0

jaki tam znienawidzony =) po prostu stare IE'ki paskudnie połowę rzeczy pokazują, tego nowego ( bodajże 7 ) da się używać, choć po dłuższym okresie gdy IE był badziewny przyzwyczaiłem się do FF ( Opera mi nie podchodzi, choć gdzieś tam czytałem że najnowsza jest najbardziej zgodna ze standardami ) i trudno mi się obyć w IE'ku więc wątpię w zmianę =)

a standardy są po to żeby się do nich stosować, a co się nie stosuje to raczej dobre nie jest =) ( bo chociażby tabelka będzie dziwna )

0

Posłużyłem się tabelą z kilkoma komórkami na której oparłem divy i śmiga... xD transparenty omijam przez warunek i wczytywanie gifów(trudno jak user ma IE, będzie miał słabsze obrazki), hovery mam na skrypcie htc, active mi nie działa pod IE i powoli idę do przodu ale IE6 to jakaś padaka xD ...

0

hehe =D dodaj wiadomość -> "Z powodu użytkowania przez Pana\Panią zdychającego IE będzie Pan\Pani widział brzydkie obrazki zamiast ładnych" =D

Psst.. w nowym IE tez nie działają?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1