Rozdzielczość a tabele

0

Cześć

Mam kłopot z doprowadzeniem swojej strony na innych monitorach user'ów do normalnej postaci, tzn. u siebie mam wszystko ładnie bez żadnych suwaków, zaś gdzie indziej moja aplikacja pojawia się na ekranie z suwakami, trzeba przewijać stronę itd.

Jak sobie z tym poradzić, da się w ogóle przecież każdy ma inną kartę graficzną, inną roździelczość....

0

Nie ustawiać rozmiarów na sztywno tylko np. w procentach. Robi to niemały problem z grafiką.

0

No właśnie nie są na sztywno, wszystko jest w procentach i dlatego wydaje mi się to źle, bo wykorzystujemy np. 90% rozmiaru ekranu przy rozdz. 1280X1024 i przy przejściu do np. 800X600 mam olbrzymią tabelę z paskami przewijania, tylko czy da się zrobić wszystko na cacy przy każdej roździelczości strony, hmmm

0

Za dużo piep......., nie warto.

0
dragon_80 napisał(a)

No właśnie nie są na sztywno, wszystko jest w procentach i dlatego wydaje mi się to źle, bo wykorzystujemy np. 90% rozmiaru ekranu przy rozdz. 1280X1024 i przy przejściu do np. 800X600 mam olbrzymią tabelę z paskami przewijania, tylko czy da się zrobić wszystko na cacy przy każdej roździelczości strony, hmmm

Jest sporo skryptów, ktore dopasowuja szerokosc strony do rozdzielczosci, lub pozwalaja na zmiane wielkosci czcionki, szerokosci strony urzytkownikowi... Osobiscie nie stosuje takich rozwiazan, jestem zwolennikiem stalej szerokosci strony... Zreszta zwróć uwage, coraz mniej poencjalnych <ort>urzytkowników </ort>posiada rozdzielczosc 800600, standardem staje sie 1024768 i wiecej...

Polecam poniższą lekturę:
http://www.cameronmoll.com/archives/001220.html
http://homofaber.pl/artykuly_szerokosc_stron_www.html

0

Prznam racje, pstatnio z powodu zepsutego monitora, musiałem używać starego na którym nie szło więcej jak 640x480 to w operze po prostu wciskałem kilka razy minus aby zmniejszyć, ale do tego stopnia aby było czytelne.

0

Hmmm, a może ktoś się podzieli takim skryptem, lub da jakieś namiary

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1