[css][js] max-height

0

Witam... dość długo już szukam rozwiązanie mojego problemu. Na pewno już dużo nie brakuje...
Chodzi o nadanie max-height dla IE. Zeby to zrobić chce wykorzystać expression();

kod html

<div id="tytul_art_1" class="tytul">tresc tresc tresc</div>

kod css

	
height: expression(this.style.height > 20px ? "22px" : "15px" );
overflow: hidden;

Chciałbym aby zależnie od ilości treści w div o class="tytul" maxymalnie miał on wysokość 22px (czyli około 2 linijek tekstu). Jezeli miał by tylko 1 linijkę to wysokość może mieć auto czy tam załóżmy 15px)

Niestety this.style.height > 20px nawet gdy tekst ma 3 linijki zwraca wartość false (podobnie jak wtedy gdy zamiast 20px jest wpisane samej 20. Kiedy jest wpisane z kolei this.style.height > "20px" to zwraca wartość true choć nie powinien...

Myślę, że coś źle napisałem z this.style.height > 20px ze pseudo js nie rozumie moich wypocin :P

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystko odpowiedzi
Daniel

0

nie jest czasem tak że odczyt z height zwraca ilość pikseli niekoniecznie z jednostką ?
wtedy by było po prostu

if(blahblah.height > 20)

0

nie jest czasem tak że odczyt z height zwraca ilość pikseli niekoniecznie z jednostką ?

Ty tu odpowiadasz czy zadajesz pytania ? :-D

web.admin.pl napisał(a)
	
height: expression(this.style.height > 20px ? "22px" : "15px" );
overflow: hidden;

expression((this.offsetHeight > 20 ? 20 : this.offsetHeight) + 'px');
style.height nie jest do odczytu, odczytasz z niego jedynie to co wcześniej przypiszesz

0

piechnat... dzięki za odpowiedź... dużo mi pomogła bo gdzieś widziałem taki przykład z tym this.offsetHeight ale potem zapomniałem o tym...

Wielkie dzięki - działa

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1