Zabezpieczenie strony hasłem

0

Witam!

Chciałbym zabezpieczyć swoje pliki nakładając na nie hasło. Szukałem już w internecie na ten temat trochę informacji i zgodnie z tym co znalazłem zmodernizowałem pliki. Wyglądają one teraz tak:

Skrypt logowania - nazwij go np. logowanie.php.

CODE

KOD

<?php
session_start(); //rozpoczęcie sesji
include "haslo.php";
//skrypt :)
$pass = $_POST[pass];
if ($pass)
{
if ($pass==$haslo)
{
$_SESSION[haslo] = $haslo;
header ("Location: plik.php"); //podajesz adres, na który po zalogowaniu skrypt przekierowuje
}
else
{
echo 'Podałeś niepoprawne hasło. :(';
}
}
else
{
echo '
<form method=post>
Podaj hasło: <INPUT TYPE="PASSWORD" NAME="pass" VALUE="'.$pass.'">
<INPUT TYPE="SUBMIT" VALUE="Zaloguj">
</FORM>
';
}
$action = $_GET[action];
if ($action=="logout")
{
session_destroy();
header("Location: adres.php"); //podajesz adres, na który po wylogowaniu skrypt przekierowuje
}
?>

Plik haslo.php (zawiera hasło dostępu):

CODE

KOD

<?php
$haslo = "123456"; //hasło dostępu
?>

Przykładowy plik z zabezpieczoną treścią:
CODE

KOD

<?php
//pliki
session_start();
include "haslo.php";
if ($_SESSION[haslo])
{
if (!($_SESSION[haslo] == $haslo))
{
header ("Location: logowanie.php");
}
}
else
{
header ("Location: logowanie.php");
}
//odtąd wstawiasz treść strony.
?>

treść stronytreść stronytreść stronytreść stronytreść stronytreść stronytreść stronytreść stronytreść stronytreść strony

Wszystko fajnie. Wchodzę na strone x przekierowuje mnie na strone logowania, loguje sie i wracam do strony x. Kiedy chce przejsc do strony y znowu prosi mnie o podanie hasla i tym samym nie moge sie zalogowac w ogole do podstron.

Proszę o pomoc

0

Taka uwaga, jaka mi się rzuciła w oczy - po header("Location: logowanie.php"); dodaj jakiś exit(); albo coś - inaczej ktoś sprytny się połączy telnetem i zobaczy, że powinien przejść na inną stronę, a następnie treść zabezpieczonej strony, bez żadnego podawania hasła :).

Wiem, że to nie rozwiązuje problemu, ale na pewno pomoże w zachowaniu bezpieczeństwa.

0

co najmniej dziwnie to jest zbudowane moim zdaniem...

Ja stosuję inną metodę zawsze, już zresztą ktoś miał podobny problem, więc oto mój post z przykładowym skryptem:

http://4programmers.net/Forum/403988?h=#id403988

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0