zapamietanie danych w sesji ?

0

Czesc,

Jesli w jednym pliku mam tablice i zapisuje ja do sesji w php, nastepnie otwieram drugi plik gdzie chce odczytac uprzednio zapisana tablice do sesji, wowczas nic nie wypisuje, bo sesja nie istnieje:

plik1 :
session_start();
$_SESSION['tab']= tablica();

plik2 :
session_start();
print_r($_SESSION['tab']);

W odwrotna strone tez nie dziala, jesli w pliku drugim chcialbym utworzyc sesje i odczytac ja w pierwszym pliku. Zaczynam sie zastanawiac czy ma to zwiazek z wersja PHP, bo juz naprawde nie wiem co sie dzieje, zawsze mi to dzialalo, az tu nagle klapa i nie wiem o co chodzi.

0

Może PHP nie przechowuje id sesji w cookies, tylko w adresie, wtedy musisz stworzyć link do pliku drugiego w pliku pierwszym, a serwer automatycznie doda zmienną do adresu.

0

No wlasnie dlaczego nie przechowuje, moze trzeba cos w php.ini zmienic tylko, co ?

0

W php.ini ustaw ścieżkę w session.save_path.

0

Sprawdzilem, wziolem pierwsza linijke jaka wyszukal z 'session.save_path' jest ona ustawiona na
'.. reszta sceizki ...\USTAWI~1\Temp\php\session' czy tak ma byc, bo nic nie zmienialem jak na razie ?

Natomiast :

; The path for which the cookie is valid.
session.cookie_path = /

według manuala tak mam, wiec dlaczego wciaz nie dziala sesja miedzy plikami ???

0

pewnie gdzies robisz blad, przy prawidlowo ustawionej sesji dodaj do pliku w ktorym chcesz pobrac dane z poprzedniego kroku cos takiego:

session_start();
if(!isSet($_SESSION['zalogowany'])){
  $_SESSION['komunikat'] = "nie jestes zalogowany!";
  include('index.php');
  exit();
}

to tylko przyklad - moze cos pomoze

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1