[JS] Funkcja: czy plik istnieje?

0

mam funkcję:

function checkrequired(which) {

String kat = "C:\\acc\\";
String what = which.requiredname.value;
String full = kat+what+".xml";


boolean exists = (new File(full)).exists();

                if (exists == true) {


return true;

}
else
{

alert(what + " nie istnieje");

return false;
}

 
}

która powinna sprawdzać czy plik którego nazwa jest wpisywana w formularzu istnieje. I mam pytanie: Co mogę zrobić żeby ta funkcja mi zadziałała?

0

Ona prawdopodobnie nie ma prawa działać, ze względu na zabezpieczenia. Możesz spróbować pod IE, tam jest prawdopodobieństwo zadziałania (jeżeli to nie jest IE6 SP2 lub nowszy), w innych przeglądarkach szczerze wątpię.

0

nie, no ustawiasz zabezpieczenia na minimum, jedno potwierdzenie potem tylko i działa
tylko taka funkcja raczej nie tak ma wyglądać

0

możecie podac mi jakąś alternatywę do tej funkcji? Chcę żeby sprawdzała czy plik do którego scieżkę posiadam , istnieje? chodzi mi o odpowiednik funkcji file_exists z php.

0

Dostęp do plików na komputerze klienta to możesz uzyskać tylko pod IE z jakimiś bajerami jak ActiveX, cos w stylu tego powyżej... file_exists to funkcja, która ma dostęp tylko do serwera, chcesz jego odpowiednik z JS, a nie uda Ci się to, gdyż JS nie ma dostępu do serwera ;)

0
//kod pod IE z wylaczonymi zabezpieczeniami
var fs = new ActiveXObject('Scripting.FileSystemObject');
if (fs.FileExists('filename.ext')) alert('Plik istnieje.');

P.S.: Czemu napisales prefix [JS] a Twoj kod miejscami przypomina Jave ? [???]

<font size="1">// to ja dopisałem prefix [js], bo najbardziej mi do tego języka ten kod mimo wszystko pasował - Ktos</span>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1