Nowy dział na forum: JavaScript?

0

Ostatnio na forum, w dziale Coyote pojawił się wątek http://4programmers.net/Forum/Coyote/276919-dzial_javascript_na_forum którego autor wnioskuje o utworzenie działu JavaScript na forum. Chciałbym znać Wasze zdanie na ten temat tak więc utworzyłem ankietę w dziale Społeczność dla osób, które do działu Coyote nie zaglądają.

Tak więc... jak to jest z tym działem JavaScript na forum. Tworzyć czy nie?
Post autora:

Stiffler napisał(a):

Cześć,
Poruszę temat pewnie wałkowany przez lata, ale jednak teraz czasy się zmieniły. Jestem JS dev'em i nie mam swojego miejsca w sieci gdzie mógłbym podyskutować o JavaScripcie. Nie ma konkretnego forum, jedyne co to dział Webmastering, aczkolwiek w dzisiejszych czasach trochę się pozmieniało i webmastering nie koniecznie może równać się javascript [...]

0

Według mnie głównym zastosowaniem JS jest jednak webmastering a 4programmers nie jest forum dedykowanym JS. To tylko opinia jednej osoby która akurat chciała rozpocząć temat i nie wpadła na pomysł gdzie. W zależności od chęci autora ale wydaje mi się że w takim wypadku dział offtopic jest w porządku. Uważam że dało by radę logicznie gdzieś temat zamieścić.

Jeśli wyodrębnimy JS z webmasteringu to co nam tam zostanie? W dziale PHP mamy też takie pytania które pasują do działu webmastering. Tutaj podział mi jednak pasuje i według mnie był potrzebny.

3

A da radę może wymusić tagowanie? żeby tagowali czy html, css, czysty js, angular, jquery, vue, itp

1

No wiesz... dla nas JS'owców dział PHP może umrzeć. Sztuczne podtrzymywanie go jest bez sensu. Akurat nie mam nic do PHP'a :) I gwarantuje że nic mu sie nie stanie jeżeli powstanie dział JS. A co do działu webmastering to jest mnóstwo tematów ktore mozna tam wrzucić. HTML/CSS RWD CMS'y Pluginy Serwery itp itd.

4

A da radę może wymusić tagowanie? żeby tagowali czy html, css, czysty js, angular, jquery, vue, itp

Już sporo wątków jest tagowane. Tak czy inaczej, da się, ale równie dobrze można zrobić tylko jeden dział, "programowanie", i w nim wymusić tagowanie. Nie mówię że to zły pomysł co do idei (patrz: stackoverflow), ale 4p tak nie działa za bardzo, i większośc osób czyta tylko działy które je interesują.

Bo np. tak szczerze mówiąc, to webmaster ze mnie żaden, i do działu "webmastering" prawie nie wchodzę, a w javascripcie pisałem całkiem sporo (i mógłbym się wypowiedzieć czasami). Jest to też, podobno, jeden z najpopularniejszych języków ostatnio. IMO założenie działu ma sens, a jeśli się nie powiedzie to zawsze jest fallback (jak zwykle) - czyli przeniesienie wszystkich wątków z działu "Javascript" z powrotem do webmasteringu.

Zresztą, można popatrzeć na opis webmasteringu:

Forum związane z wizualnymi aspektami tworzenia stron WWW. W tej kategorii powinny znaleźć się wątki poświęcone HTML, XHTML, CSS, JavaScript, XML, XSLT, AJAX, XPath

Javascript to naprawdę masa frameworków i dziwnych technologii (niestety), a tu jest wymieniony od niechcenia pomiędzy XML i CSS :P. A AJAX między ledwo żywymi technologiami jak XSLT i Xpath.

W każdym razie, mieszanie HTML/CSS z javascriptem ma coraz mniejszy sens obecnie, więc głosuję na to żeby jednak zrobić testowo nowy dział.

(post to po części kopia postu na ten sam temat w dziale Coyote)

1
mr_jaro napisał(a)

A da radę może wymusić tagowanie? żeby tagowali czy html, css, czysty js, angular, jquery, vue, itp

I kto się do tego dostosuje? Tagi trzeba podawać, bo to jest wymuszane (i nie działa dobrze), a jak ktoś nie kuma po co są tagi to wpakuje tam bzdury typu programowanie, newbie, pomoc, zamiast podać nazwę języka; Sporo użytkowników nie rozumie nawet tego, że max. 5 tagów to maksymalnie 5 tagów, a nie koniecznie 5 tagów i oprócz nazwy języka, podają znów bzdury, aby listę zapełnić;

Tak więc struktura forum jest jak najbardziej Ok - to użytkownicy muszą więcej myśleć;

Stiffler napisał(a)

No wiesz... dla nas JS'owców dział PHP może umrzeć. Sztuczne podtrzymywanie go jest bez sensu.

W dalszym ciągu nie rozumiesz pewnej rzeczy - kategorie na forum istnieją po to, aby grupować wątki z danej technologii; Każdy popularny język (technolgia/grupa technologii) posiada swoją odrębną kategorię, jeśli jest dużo wątków z danej tematyki i wystarczająco dużo pojawia się nowych;

Zrozumiano? Nawet jeśli PHP nagle umrze (technologia jakimś cudem poleci do kosza i przestanie być wspierana), ale w kategorii PHP nadal będzie pojawiać się dużo wątków to nikt tego działu nie ruszy; Nie rozumiem jak można tego nie rozumieć;


Co do samej ankiety - nie jestem przeciwny powstaniu nowej kategorii, więc zaznaczam pierwszą opcję; Im szerszy podział forum na mniejsze części, tym lepiej; W mojej ocenie, bo lubię wszystko kategoryzować, dzielić i układać.

0

Bez zastanowienia - na pewno tak. JavaScript to już się stała za poważna rzecz. NodeJS , npm, angilary 2.0, typescripty , reakty to nie są już rzeczy na które z palca się odpisuje. Tak czy siak JS przez nodeJS stał się pełnoprawnym językiem backendowym i frontendowym.
Tylko pytanie czy nazwać ten dział NodeJS, i front (angulary) wrzucać do działu webmastering, czy też... połączyć te dwie rzeczy. Ja jestem aby jednak to rozdzielić.

4

Tak, ale jako subforum w Webmasteringu. Na szybko przejrzałem tematy otagowane jako javascript (plus frameworki typu jquery, angular) i generalnie większość problemów jest gdzieś na styku JS z HTMLem. Całkowita separacja jest więc mało rozsądna.

0

Mimo, że sam zagłosowałem za opcją nr 3 (zmiana nazwy działu webmastering), ale widzę, że wyniki ankiety są jednoznaczne.

0

To teraz rodzi się pytanie, od kiedy dział JS zagości na forum :D

1
napisał(a):

ale widzę, że wyniki ankiety są jednoznaczne.

etam, kwestia zmiany IP i zagłosowania 54 razy na "Nie" :)

2
kiteboarder napisał(a):

To teraz rodzi się pytanie, od kiedy dział JS zagości na forum :D

Widać, że ludzie tego chcą tak więc możemy go dodać na próbę :) Na pewno będą ogłoszenia o tym niebawem.

1

Jeśli ten dział miałby powstać, to zapewne jako JavaScript/Typescript

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1