bash.4programmers.net, czyli neverending story .

14

Niekończąca się historia basha serwisu 4programmers.net właśnie się nie skończyła.

Małe przypomnienie faktów dla młodszych użytkowników:
- ?
pierwszy pomysł założenia forumowego basha

- 2011-08-30
@Demonical Monk zmodyfikował jakiś gotowy skrypt, i udostępnił skrypt na ludziach - http://4programmers.net/Forum/Off-Topic/111707-4p_bash_zbior_cytatow_z_portalu

dwa lata podczas których 4programmers.net ma basha

- 2013-11-10

Link nie działa.

Bo ludzie@4programmers leżą po zmianie serwera ;) cierpliwości - Shalom 2013-11-10 13:45

- 2014-04-28

Odświeżam - pół roku mija, czy ktoś z adminów doprowadzi subdomenę .ludzie do używalności (ze szczególnym naciskiem na bash)?

- 2014-04-28
Porozmawiałem z @Adam Boduch PMkami, co skończyło się założeniem wątku w Niezwykle Tajnym Dziale

Ja chetnie bym te subdomene ludzie.4programmers.net uruchomil ponownie. Tyle, ze nie ma danych pod ktore moglbym te subdomene podpiac ;) Nie chcialem o tym pisac na forum, aby niewyciagac "brudow" na zewnatrz...

Ja nie mam mirrora na dysku. Na serwerze też nie ma. Adam nie ma. Nikt inny nie ma. W żadnym backupie nie ma. Dane z basha zaginęły?

- 2014-04-30
Z Web Archive uratowałem (zescrapowałem z pobranego html) 100 cytatów - (na 209 - to w przybliżeniu 50% a dokładniej 47.84689%).

- 2014-05-08
Pojawia się deus ex machina w postaci @Marooned -a, który, okazuje się, jednak ma swoją kopię (części) danych z basha.
Po połączeniu, mamy chyba wszystko co było kiedyś ;).

Adam wrzuca jakiś szkic layoutu - http://4programmers.net/store/forum/1f39a81484.png.

Tymczasem... projekt wraca do swojego domyślnego stanu, czyli smierci klinicznej

- 2015-02-27

@msm a bash 4programmers nadal nieżywy :( - Shalom 2015-02-27 20:48

A Shalom nieświadomie spowodował rozpoczęcie prac na nowo. Znajduję jsony z cytatami na dysku, i stwierdzam że czas coś z tym zrobić. Instaluje jakiś skrypt (rash) do basha na serwerze, trochę poprawiam, konwertuje wszystko do SQLa i...

- 2015-03-01
Nowy wątek w tajnym dziale. Rzeczy organizacyjne, jak i gdzie to umieścić, nic ciekawego. @dzek69 oferuje sie poprawić wygląd basha (bo to co było domyślnie wygląda strasznie).

- 2015-03-07 (szacunkowo)
@dzek69 kończy poprawiać basha. Wygląda 100x lepiej niż rash, oraz pasuje kolorystycznie do 4programmers.net. Dzięki @dzek69 :P.

W zasadzie można by już tutaj wrzucać, ale...
- 2015-03-08 (szacunkowo)
@Demonical Monk widzi kod rasha, nazywa go rzeczami których nie mogę powtórzyć na publicznym forum (ale muszę przyznać że ma rację). Stwierdza że napisze Nowego Lepszego basha 4p.
Niestety, po jednym wieczorze hackowania kiedy powstaje wyświetlanie, dodawanie i sortowanie cytatów, ani mi ani DMowi nie starcza czasu/chęci i projekt dedykowanego basha umiera.

Tak więc fast forward do dziaiaj -
- 2015-03-17 (dzisiaj)
Wrzucam to co było gotowe 10 dni wcześniej.

Obowiązkowy mem podsumowujący te cztery lata, z czego dwa lata w nicości:
user image

=============================

Tak więc, kończąc ten wstęp (historyczny, ale chciałem się podzielić, no i wymienić osoby dzięki którym to się dało przywrócić w ogóle):

<font size="12">http://bash.4programmers.net</span>

Oraz cytując DMa sprzed 4 lat:

Wrzucać może każdy, gorąco zachęcam ;P

PS
Repozytorium z kodem - https://github.com/msm-code/rash-4programmers (to jak to wygląda to nie moja wina :<).
Oraz cały wątek dedykowany projektowi (projektom właściwie) - Bash 4programmers.net, a nawet dwa

0

Szacun za tajną kartotekę RGB z datami wydarzeń.

2

Widzę, że ajaxa nikt jednak nie postawił do głosowania :p Znowu wszystko na mnie ;)

BTW: Ja jak się ogłosiłem 2015-03-01, że to zrobię, to do 2015-03-07 (szacunkowo) ani nie kiwnąłem palcem w tym kierunku ;) Wszystko powstało naraz w dwie godzinki. A i tak masz/macie duże szczęście, że bardziej mi się nie chciało robić tego, co powinien był, bo są osoby, którym powiedziałem, że coś zrobię już w 2010 i do dziś czekają :D

0

BTW: Ja jak się ogłosiłem 2015-03-01, że to zrobię, to do 2015-03-07 (szacunkowo) ani nie kiwnąłem palcem w tym kierunku ;)

Oj no nie psuj sobie dobrego wrażenia :P.

Widzę, że ajaxa nikt jednak nie postawił do głosowania :p Znowu wszystko na mnie ;)

Dwa razy siadłem z mocnym postanowieniem dodania tego ajaxa, i dwa razy uciekłem od monitora po 5 minutach. Przerasta mnie ten kod :P
Może za trzecim razem się uda, albo ktoś zdolniejszy/bardziej wytrzymały na PHP dopisze.

0

Ciekawi mnie dlaczego można głosować tylko na niektóre cytaty. W sensie wiem, że skrypt niegotowy, ale dlaczego akurat te a nie inne :P

1

Jee... cały przeczytany!

0

Kiedy będzie jakiś button do basha na głównej? :)

0

I kiedy będzie działało wyjście z bash'a na stronę główną? Jest logo ale nie da się kliknąć.

0

W starym bashu po wybraniu "Najlepsze" pojawiały się wszystkie wpisy posortowane od najlepszego, teraz jest tylko jedna strona wpisów, a nie wszystkie ;(

0

Za mały tekst i nieczytelny font na komórce.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1