Jakie kategorie artykulow?

0

Czas odswiezyc nasz dzial Kompendium wiedzy :) Juz wkrotce ten modul serwisu bedzie bardziej wyeksponowany, mam nadzieje, ze zaowocuje to nowymi, wartosciowymi tekstami.

Obecnie mamy tam dzialy takie jak Delphi, Java, C++, Pascal, PHP, Z pogranicza itp. Tyle, ze kategorie te od jakiegos czasu swieca pustkami. Zamierzamy rozkrecic te kategorie oraz dodac nowe. Jakie?

Np. kategorie Nowości oraz Webmastering. Tyle, ze co w takim przypadku z kategoriami XHTML oraz CSS czy JavaScript? Wedlug mnie powinno to byc polaczone w jedna calosc. Natomiast w Nowosciach mozna by bylo zamieszczac teksty o nowinkach: np. o wyjsciu nowej wersji phpStorm, czy MySQL.

Wszelkie pomysly oraz sugestie beda mile widziane

1

A może nie narzucać kategorii tylko zbierać dane dynamiczne? Jak pojawi się >5 artykułów z kategorii X, to dodać ją do widocznej listy kategorii.
Taki luźny pomysł.

0

Oczywiscie. mozna :) Myslalem tylko nad jakimis porzadkami, bo balagan niezly tam jest :) Mamy potworzone tyle kategorii, ale i tak nie idzie znalezc linka do tego, bo inaczej by sie w menu nie zmiescily :D

0

Moja osobista opinia jest taka, ze jest dobrze jak jest :) Jak sie pojawi potrzeba, to sie tworzy kategorie/subkategorie, jak to bywalo dawniej i jak wspomnial @Marooned :)

Niemniej z menu ukrylbym chyba np Turbo Pascal, dodal moze Bazy danych. Bazy danych polaczyl z kategoria SQL.

3

Ja osobiście nie sądzę, że masa ludzi rzuci się nagle do tworzenia nowych tekstów. Nikt nie robił tego przez lata i wątpię, żeby ktoś zaczął teraz. Tym bardziej, że większość materiałów wydaje się jakby były rodem ze średniowiecznych rękopisów i nadaje się do przerobienia (bo stały się nieatrakcyjne i nieaktualne w porównaniu do innych źródeł). Delphi, które było kiedyś siłą 4p umiera śmiercią naturalną (kategoria na forum jest już tylko bardziej aktywna od PHP i "Innych"). Obecnie kompendium służy nam raczej jako spora baza linków i słów kluczowych przez które ludzie na 4p wchodzą z wyszukiwarek.

Zanim bardziej eksponować moduł kompendium wybadajmy najpierw czy znajdą się użytkownicy, którzy będą chcieli tworzyć nowe teksty i dokonać rewitalizacji obecnych.

Bardziej sensowne byłoby chyba skorzystanie z już dostępnych baz wiedzy na otwartych licencjach, porządnie je przetłumaczyć i przenieść do nas.
Np. coś w stylu MDN.
http://4programmers.net/Css/Border-left
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/border-left

0

@Coldpeer, @madmike: Slyszycie (czytacie)? Nie wierza w rozwoj Kompendium wiedzy za ktorym tak optujecie :)

0

Wiecej szacunku dla Delphi! I nieprawdą jest, że umiera.

Wiecej szacunku dla Delphi! I nieprawdą jest, że umiera.

Wiecej szacunku dla Delphi! I nieprawdą jest, że umiera.

0

Ja mogę kopnąć coś o tworzeniu silników do grafiki 3D ;)

0

Lekkie odświeżenie by się zapewne przydało. Choć osobiście nie czuję większej potrzeby.

1

W Kompedium mogą być moim zdaniem:

  1. Rozwiązania typowych problemów (np. jak przekazać dane z okna do okna w Windows Forms);
  2. Wprowadzenia do jakichś technologii z przykładami kodu jak czegoś użyć;
  3. Artykuły dotyczące dobrych wzorców, projektowania aplikacji, organizacji pracy, itp.

Powielanie i tłumaczenie dokumentacji jakiegoś języka/technologii albo typowych książek jest stratą czasu i mija się z celem. A z drugiej strony, może fajnie byłoby móc sobie wpisać w CV, że jest się autorem 50 artykułów na najbardziej renomowanym polskim serwisie dla programistów. Tylko jeszcze nam do tego chyba trochę brakuje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1