Plusy i minusy - czyli o jawności słów kilka...

2

Na temat plusów i minusów napisano już wiele... A ja jestem ciekaw opinii użytkowników tego forum, czy ocenianie czyichś postów powinno być jawne czy nie. W przypadku jawności, jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć kto i jak głowował na posty po najechaniu na ocenę dostawałby np. okienko z informacją: "na plus głosowali *, na minus głosowali *".
Dzisiaj ten sposób oceny postów wydaje się trochę mało wiarygodny, bo jakiś dowcipniś po prostu sobie daje z nudów minusy, albo anonimowo chce pokazać, że kogoś nie lubi...

Może jawność tego by ukróciła takie zagrania, ewentualnie możnaby wyłapać takich dowcipnisiów...

Ja bym chciał wiedzieć kto oddaje i jak oddaje głosy na moje posty, w sumie ucieszyłbym się gdybym widział, że np. @somekind czy @aurel dali plus mojej wypowiedzi, niekoniecznie bym się zmartwił, gdyby na minus ocenił ją np. @Marooned czy @olesio ;)

A jak Wam się wydaje?

0
Marooned napisał(a)

Do Społeczności i Coyote zawsze zajrzę

Coś mi się wydaje, że listę obecności w tych działach obowiązkowo powinni podpisywać wszyscy modzi, a więc: @ŁF, @Ktos, @nav, @Coldpeer, @Rev, @msm, @furious programming, @Krolik, @Koziołek, @Shalom, @winerfresh. O kimś jeszcze zapomniałem? :]

3

Dawniej byłam przeciw, bo myślałam, że to tylko spowoduje niepotrzebne konflikty. Po czasie jednak widzę, że obecny system powoduje konflikty. Nie mam nic przeciwko podpisywaniu się pod oceną, bo nie wstydzę się swojej opinii. Obawiam się tylko tego, że ci, którzy teraz mają fjoła na punkcie ocen, będą dalej mieli tego fioła - żeby przypadkiem nie eskalował on do agresji skierowanej ku konkretnym osobom.

1

sądzę, że rozpoczną się personalne wycieczki do osób dających minusy, kłótnie przez PM i poziom agresji na forum jeszcze wzrośnie.

1

Jak mozna zauwazyc, w profilu, gdzie znajduje sie lista ocen naszych postow, brak jest osoby, ktora ta ocene wystawiala. Nie zostalo to zrobione z lenistwa, tylko mialo swoj cel: unikniecie personalnych docinek na zasadzie: "a to cham, dal mi minusa, to ja teraz bede minusowal jego posty". Dlatego ja zaglosowalem na nie.

Mozna ewentualnie wyswietlac osoby, ktore wystawily nam ocene pozytywna (tak na okres probny).

0

Tylko właśnie w przypadku takiej "jawności" będzie można wyłapać oceny in minus dawane "za nic, bo tak". Jeśli będę przykładowo pisał w javie, a np. @bogdans da mi minusa to się przecież nie pójdę wypłakać, bo "a to cham, dał mi minusa" - na pewno się zna na javie więcej niż ja, więc ten minus będzie konkretnie za coś. Kiedy zobaczę ocenę na minus od nowego użytkownika, który nie ma np. żadnej wiedzy, po prostu to zignoruję.

Adamie, plusy i minusy właśnie dzisiaj nic nie znaczą, anonimowo każdy jest odważny. Jeśli mają coś znaczyć (głownie w działach techcnicznych) to może warto się narazić na tę "małą wojne, bo dał mi minusa', żeby cała sytuację wyklarować, sprawić, że każdy będzie pilnował oceniania. A tych, którzy nadużywają po prostu można przywołać do porządku. To jest chyba jedyna szansa, żeby plus/minus było odzwierciedleniem poziomu postów, a nie tylko czymś do klikania.

Masz dzisiaj zielone ptaszki, których nikt nie pilnuje, masa wątków z rozwiązaniami jest bez nich, bo nie niosą dla użytkownika żadnej korzyści (dopiero na nowym coyote są w profilu). Więc nikt się nie dopomina "daj mi ten zielony ptaszek", bo po co?
Masz dzisiaj plusy/minusy, które bardziej są wyznacznikiem "bo mu dojechał" niż wiedzy zawartej w poście... A może udałoby się to w ten sposób zmienić, skłonić użytkowników, żeby sobie szanowali te oceny? Nawet kosztem pisania do modów "bo on minusuje moje posty!"? Wtedy można takiemu delikwentowi zablokować np. możliwość oceniania innych, jeśli rzeczywiście robi to bez sensu.

3

I tak okolo polowe tych ocen mozna wywnioskowac na podstawie ludzi bioracych udzial w temacie. Nie mozna tylko odgadnac tak naprawde tych "przypadkowcow".

Co do jakichs tam wojen to mysle, ze kazdy z iq wiekszym od odkurzacza rozumie, ze oceny na forum nie sa sprawa zycia i smierci.

0
n0name_l napisał(a):

mysle, ze kazdy z iq wiekszym od odkurzacza rozumie, ze oceny na forum nie sa sprawa zycia i smierci.

Oczywiście, że to nie jest sprawa życia i śmierci, ale miło dostawać plusy :]

Ja się nie wstydzę przyznać, że dałem komuś minusa. Nie pójdę na noże z kimś, komu się nie podobają moje wypowiedzi i mnie zminusuje. Ale minus i minus przy ocenie postu to duża róznica. Zależy kto go dał.

0

Moim zdaniem mogłyby być widoczne :)

3
napisał(a):

Mozna ewentualnie wyswietlac osoby, ktore wystawily nam ocene pozytywna (tak na okres probny).

A to jest taki trochę "ćwierćśrodek", w żaden sposób nie rozwiązujący problemu z minusowaniem. To już korzystniej byłoby zlikwidowac minusy i zostawić same plusy "i like it"... Wtedy na pewno nie będzie wojny, bo nikt za nikim nie będzie latał po forum z pretensjami "dlaczego nie dałeś mi plusa!"

0

Jawność niewiele pomoże jeśli awersja jest jawna.
Raczej rozdzieliłbym reputację od ujemnego ratingu postów.

4

Po przywołaniu mnie do tego wątku i po krótkim zastanowieniu, zagłosowałem za opcją Tak, dla wszystkich. Faktycznie, może brak anonimowości ukróci minusowanie, "bo tak". Ja osobiście nigdy, ani kiedyś ani obecnie nie minusuje ani nie plusuje za nic. Chociaż precyzując, mam zwyczaj iż jeżeli ktoś zatwierdzi odpowiedź w postach, w działach Newbie lub Delphi / Pascal, które jak wiecie najcześciej przeglądam obowiązkowo - to daje plus od siebie tej odpowiedzi.

Jeżeli po ewentualnym wprowadzeniu jawności ocen, ktoś będzie uważał, że dostał ode mnie minusa niesłusznie - proszę bardzo niech da mi znać na PM i to uzasadni. Ewentualnie w wątku. Tylko przydało by się rzeczowe argumenty. A nie jak kiedyś dostałem odpowiedź od jakiegoś "młodego, gniewnego", że mam się czepić czegoś tam. Bo to on miał rację wmawiając w swoim żenującego poziomu artykule, pisanym stylem jakby "na kolanie", że Delphi niesłusznie czepia się o błąd, kiedy jako ostatni parametr dla funkcji ReadProcessMemory / WriteProcessMemory chciał przekazać coś innego niż zmianna typu liczbowego. Bo on sobie ubzdurał, że przekaże tam po prostu 5. I ma się komilowac bez zająknięcia. No pewnie, na ch...olere komu dokumentacja MSDN z wyraźnym out przed tym parametrem, czy nawet deklaracja w Delphi ze słowem var. Jak i logiczne wyjaśnienie zastosowania tego akurat parametru.

Lepiej uważać się za nieomylnego, a publikując artykuł - dla wszystkich, na kulturalne sugestie z zauważeniem błędów po prostu gówniarsko pyskować. No nic, nie wszystkich da się zreformowac. Oczywiście nawet tego nie chcę. Nie mam niestety już złudzeń, co do większości młodych programistów - nawet amatorów czy użytkowników Internetu i często ich braku kultury. Chociaż może zdarzają się i wyjątki. A podsumowując temat. Będzie jawnie, będzie ok. Jak się zacznie w jakimś temacie z tego powodu flame, to się taki temat zablokuje. Lub inaczej ukarze agresywnych trolli. Ewentualnie później się wyłączy ten feature. O ile ktoś w ogóle szanuje i sugeruje się tutejszą reputacją Użytkowników i nie minusuje postów tylko po to, aby minusować.

P.S.: I @madmike na Twoje niesłabnące zapotrzebowanie na entery - są one tutaj, jak widzisz. Następnym razem jak będziesz mnie "strestował enterami", to Cię... zminusuje ;)

1

Zagłosowałem na drugą opcję: "Tak, dla wszystkich", dlatego że chciałbym wiedzieć kto mnie ocenia; Bez względu na to, czy ten ktoś dał plusa czy minusa - chciałbym to wiedzieć, przy czym mógłbym się domyślić za co analizując posty tego osobnika w danym wątku (jeśli w ogóle brał udział); Jeśli dostałbym nawet kilka minusów przy wątku to normalny (myślący) człowiek nie pójdzie i nie powiesi się na prześcieradle, tylko pomyśli - "oho, coś głupiego napisał" i przemyśli sprawę jeszcze raz; Ja nie mam zwyczaju i nie lubię mścić się, więc na pewno z mojej strony nie można liczyć na jakieś "dziwne" akcje;

Niestety wiąże się to z prywatnymi wojenkami i toczeniem sporów, ale jak wiadomo - każda rozwiązanie ma plusy i minusy, a dogodzić wszystkim nie sposób; Jednemu się to spodoba i zastanowi się nad tym, co źle napisał, a drugi się wkurzy i zacznie masowo minusować posty danego użytkownika, przy czym widoczność osób oceniających posty wpłynie na możliwość szybkiego wyłapania sprawcy;

Chciałbym, żeby oceniający byli ujawnieni i to nie tylko dla autora danego postu, ale dla wszystkich zainteresowanych; Na pewno przyczyni się to do polepszenia sensowności oceniania.


olesio napisał(a)

Chociaż precyzując, mam zwyczaj iż jeżeli ktoś zatwierdzi odpowiedź w postach, w działach Newbie lub Delphi / Pascal, które jak wiecie najcześciej przeglądam obowiązkowo - to daje plus od siebie tej odpowiedzi.

Dodam, że podobnie do @olesio, jeśli widzę post, któty jest zafajkowany jako rozwiązanie problemu ale nie ma żadnej oceny (czyli 0) to także daję plusa; Jeśli ktoś rozwiązał problem to także należy mu się ocena, której niedbali użytkownicy dość często nie dają; Ot, ostatni przykład:

http://4programmers.net/Forum/Delphi_Pascal/219500-syntezator_mowy_-_odpowiedzi_pobierane_z_ini?p=962197#id962197

7

Idziecie złą drogą! Wyświetlanie listy osób, które zminusowały? Na jakim popularnym portalu tak jest? Wykop wyświetla listę osób plusujących dany komentarz na mikroblogu, ale tam można tylko plusować! Facebook wyświetla listę osób które dany obiekt lubią, ale tam też można podejmować tylko pozytywne akcje. Z naciskiem na pozytywne.

Czemu nie ma dislike'ów na Facebooku

Wszystko zostało już zbadane, serwis powinien oferować głównie pozytywne akcje. Rozważcie dwa przypadki:

  • jak poczujecie się (będąc zwykłym użytkownikiem), kiedy 6 godzin po napisaniu posta na forum widzicie okrągłe zero na liczniku głosów, podczas gdy niektóre inne wypowiedzi mają +10?
  • jak poczujecie się, kiedy 6 godzin po napisaniu posta na forum widzicie -20 przy swoim poście?
    W moim przekonaniu te reakcje przebiegają zupełnie inaczej. Nie podsuwam żadnego "wzorcowego rozwiązania" do powyższych dwóch przypadków - przemyślcie to sami.

Poza tym, kwestia hejtowania - jeśli taki użytkownik X obrazi się na użytkownika Y:

  • (są plusy i minusy) może zacząć minusować wszystkiego jego posty, obniżając jego ocenę bez sensu
  • (są tylko plusy) po prostu nie będzie plusował jego postów, nie ma bezpośredniej możliwości wyrządzenia mu jakiejś szkody w takim systemie
2

NIe idziemy w złym kierunku, tylko idziemy bardzo małymi kroczkami, dobrze, że w jakimkolwiek kierunku. To co piszę to próba zmiany obecnej sytuacji przy dość sztywnym podejściu "są plusy, są minusy, no to niech sobie będą".

madmike napisał(a):

To już korzystniej byłoby zlikwidowac minusy i zostawić same plusy "i like it"... Wtedy na pewno nie będzie wojny, bo nikt za nikim nie będzie latał po forum z pretensjami "dlaczego nie dałeś mi plusa!"

Chciałbym, ale...

3

Wywalicie minusy i jak jakiś "mędrzec" napisze głupotę to ktoś niekumaty będzie się na nim wzorował -> jak mu poradzi napisać własne sortowanie w C# zamiast użyć wbudowanej implementacji. Po to są minusy, żeby ujawnić, które wypowiedzi mogą nie mieć sensu.

3
xeo545x39 napisał(a):

Po to są minusy, żeby ujawnić, które wypowiedzi mogą nie mieć sensu.
Po to są posty, żeby mu pokazać prawidłowe rozwiązanie...

5

Również jestem zdecydowanie za pozostawieniem samych plusów oraz zmianę systemu reputacji na (póki co) uproszczoną wersję tej ze stackoverflow, czyli punkty, które rosną w nieskończoność (to z kolei bardziej rozbudowana wersja licznika postów). Powstrzyma to na pewno w jakiś stopniu pewne patologie, np. tę z usuwaniem zminusowanych postów.

Usunięcie minusów wpłynie pozytywnie na utrzymanie przy serwisie użytkowników. Minusy po prostu zniechęcają, a już zwłaszcza te, które nie są poparte konstruktywnym komentarzem. Zaplusowanie poprawnej odpowiedzi innego użytkownika jest zdecydowanie mniej destrukcyjną metodą.

Uważam, że to bardzo istotna kwestia i powinniśmy częściej patrzeć na takie rzeczy przez pryzmat utrzymania użytkowników (i to nawet tych, którzy czasem się mylą).

Generalnie sprawa minusów/dislike'ów została już przemaglowana w wielu serwisach i powinniśmy po prostu skorzystać z ich wniosków.

3

zmianę systemu reputacji na (póki co) uproszczoną wersję tej ze stackoverflow

Przypominam że /już/ mamy uproszczoną wersję systemu ze stackoverflow (mimo że w zasadzie to co jest miało być kopią SO) - dawanie minusów odpowiedziom na SO nie jest tak beztroskie jak u nas - jest ograniczona ilość ocen dziennie oraz minusowanie odpowiedzi innych kosztuje własną reputację.

http://stackoverflow.com/help/whats-reputation napisał(a)

you vote down an answer: −1

2

Od postu Monka dyskusja poszła w innym kierunku.
Moim zdaniem minusowanie to pokazanie, że dany post nie trzyma poziomu dyskusji (czy to merytorycznie czy to w inny sposób). Na takim YouTube też da się minusować i filmy i komentarze i nikt nie płacze, że tam rozlewa się bezpodstawny hejt.

0

Idea (walki) nie jest zła, ale niewątpliwie powstawać będą w ilościach hurtowych pytania "za co ten minus?". Nie tylko prywatne wojny, ale też zwykłe, jednorazowe kłótnie, dlatego zagłosowałem na nie. Ponadto istnieje bardzo duże ryzyko, iż zostanie to źle wdrożone i pogrąży bezpowrotnie(a przynajmniej bez szybkiego powrotu) forum w waśniach. Wydaje mi się, że niektórymi osobami głosującymi za jawnością, kieruje niechęć do tych, co oddali ujemny głos na ich post, przez co celem części osób jest zemsta, albo przynajmniej wykłócanie się o stare oceny i ujawnienie tego wszystkiego prowadziłoby do niepotrzebnych sporów.
Jeśli jednak będzie ten pomysł realizowany to uważam, że jeśli faktycznie celem ujawnienia głosów ma być walka z "zawodowymi minusującymi" to powinno się skorzystać z zasady "prawo nie działa wstecz", czyli po prostu padnie data (z przyszłości(!) lub jeszcze lepiej, od teraz, aby uniknąć sytuacji, w której ktoś na szybko minusowałby posty jakiegoś użytkownika), od której głosy staną się jawne, starsze nadal pozostaną tajne. Jeśli udostępnimy wszystkie głosy, na pewno znajdzie się wiele osób, które sprawdzą, kto im kiedyś wystawił minusa i część wróci do tamtych ocen (jeśli nie jawnie to odpowiadając krytyką na nowe posty). Jeśli natomiast ujawnimy głosy od teraz, wszyscy wystawiający ujemną ocenę będą musieli się liczyć z tym, że ktoś ich rozliczy, czyli albo cel zostanie osiągnięty, albo i tak by nie został. Ponadto wszyscy użytkownicy krytykujący głosem post, zbyt wojowniczego użytkownika, liczyć się będą musieli z zapchaną skrzynką.
Taki plan wymaga wiele przemyśleń, nie może być to zrealizowane pochopnie, ponieważ z dnia na dzień wprowadzi okropną atmosferę na forum, nie uniknie się oczywiście błędów, ale dobrze by było, aby były one nieliczne i jak najmniejsze. Wydaje mi się, że są lepsze sposoby walki ze "spamerami minusów" i można obyć się bez tak radykalnego kroku, jakim jest ujawnienie listy minusujących(o tym za chwilę).

vpiotr napisał(a):

Jawność niewiele pomoże jeśli awersja jest jawna.
Raczej rozdzieliłbym reputację od ujemnego ratingu postów.

To już lepiej zamienić procentową reputację na punktową. Niech siła głosu na plus będzie większa (stosunek 7/3?) od siły głosu na minusa.
I teraz rozwiązaniem, może być pomysł (ściągany z SO ;p) "ceny za krytykę". Jeśli krytykuję czyjś post to krytyka jest anonimowa, ale kosztuje mnie kilka punktów reputacji (np. jeśli za plusta dostaje 70 pkt. to wystawiając minusa dostaję -5 pkt.), niewielka cena za krytykę zniechęci tych, którzy wystawiają masowo oceny negatywne i nie powinna stanowić problemu dla tych, wartościowych użytkowników, którzy krytykują z sensem. Tutaj też wprowadziłbym zasadę nie uwzględniania minionych ocen negatywnych.
Oczywiście, to rozwiązanie, jak chyba każde ma również wady. Chociażby, dlaczego ktoś miałby tracić reputację, przez to, że inny pisze głupoty? Cóż, myślę, że to niewielka cena za pokazanie, iż ten post naprawdę jest zły. Jeśli jednak wzbudzałoby to dużą falę sprzeciwu (a podpisywanie się pod ocenami, (jak widzimy) wzbudza poparcie) można by dodać opcję wystawienia oceny z podpisem, ale bez punktów ujemnych. Nie jestem jednak zwolennikiem takiego rozwiązanie, lepsze byłoby np. nie odejmowanie punktów głosującym na "nie", jeśli wystarczająca liczba osób zagłosuje również na nie. Dodatkowo, aby uniknąć szukania "komu ubyło te kilka punktów, jak ja dostałem minusa", reputację przeliczałbym raz na dobę (koło szóstej, chyba jest mała aktywność o tej godzinie) i nawet posunąłbym się do dodawania rand()%20 pkt.* do wyniku końcowego, aby nikt nie wiedział, czy ktoś taką ocenę wystawił, czy nie. W ogóle myślę, że reputacja zasługuje na zmianę (wydaje mi się, że nieprocentowa byłaby mniej konfliktowa), ale to temat na inny temat ;D, jak kiedyś powstanie (już nie pierwszy taki) to chętnie wrócę do tematu.
*Oczywiście nie po te rand%20 pkt. za dzień, tylko po obliczeniu, że ktoś miałby mieć 100 pkt. dodajemy np. 17 i tego dnia ma 117, następnego dnia (jeśli nic nie zrobi) nie dodajemy mu tej losowej wartości do 117 a do stu. Przykładowe dni nieaktywnego użytkownika, mogą wyglądać tak: 111,103,118,107... ale to już taki bardziej abstrakcyjny pomysł.

furious programming napisał(a):

Dodam, że podobnie do @olesio, jeśli widzę post, któty jest zafajkowany jako rozwiązanie problemu ale nie ma żadnej oceny (czyli 0) to także daję plusa; Jeśli ktoś rozwiązał problem to także należy mu się ocena, której niedbali użytkownicy dość często nie dają; Ot, ostatni przykład:

http://4programmers.net/Forum/Delphi_Pascal/219500-syntezator_mowy_-_odpowiedzi_pobierane_z_ini?p=962197#id962197

A to można rozwiązać po prostu tym, że akceptacja postu jest równoznaczna z ocenieniem jej na plus, przez akceptującego.

Podsumowując, myślę, że idea rozwiązania tego problemu jest dobra, ale sam pomysł na to nie jest najlepszy. Jeśli jednak miałby być wprowadzane przez duże poparcie użytkowników to musiałby być bardzo przemyślany, aby nie zepsuć forum. Sam zgadzam się z @ŁF i @Demonical Monk.

2
Marooned napisał(a):

Moim zdaniem minusowanie to pokazanie, że dany post nie trzyma poziomu dyskusji (czy to merytorycznie czy to w inny sposób).

Ot, zapraszam do działów technicznych, w których tam teoretycznie tak powinno być... jest różnie, bezpodstawny hejt też tam jest :/

Marooned napisał(a):

Na takim YouTube też da się minusować i filmy i komentarze i nikt nie płacze, że tam rozlewa się bezpodstawny hejt.

Ale to jest forum... dla programistów, studentów, uczniów... dla ludzil, którzy tu wchodzą w jednym celu - znaleźć odpowiedź na swoje pytania.. Taki "hejt" niech sobie będzie w offtopic, flamie... ale nie w działach, które powinny stanowić wizytówkę tego forum, właściwie jego "przeznaczenie"

Tacet napisał(a):

...

Ech... to już dzisiaj jest okrucieństwo pisać tak długie posty :(

Popieram Monka w tym "zmiennym kierunku"... sam nie miałem nadziei na AŻ takie zmiany, wolę zmieniać świat małymi kroczkami :]

5

teraz mnie naszła taka myśl jakby powiązać minusa z koniecznością napisania za co on jest (z warunkiem, że np. co najmniej 20 znaków) i ten opis wstawiać do komentarza. Z jednej strony ostudzi to zapał co klikają po to tylko żeby zminusować a z drugiej wymusi uzasadnianie minusów i, co muszę przyznać mi się zdarzyło, zastanowienie się czy aby na pewno minusujący ma rację

0

Czytając tutaj posty @Marooned i @Demonical Monk przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł zainspirowany nawykiem pierwszego z wymienionych do komentowania postu danego użytkownika aby napisać za co dostał minusa.

Mianowicie chodzi o to, że dodawać plusy można by tak jak teraz i nie koniecznie musi być widać kto nam go dodał (chociaż może ale jedynie dla autora wątku) ale podczas minusowania kogoś trzeba dodać komentarz do postu, przy kliknięciu '-' może się wyświetlić ramka, w której trzeba wpisać swój konstruktywny komentarz, który potem byłby odpowiedni wyróżniony na liście dodanych komentarzy (+ nie możliwy do usunięcia, chyba że jednak zdecydujemy się zmienić na plus wtedy automatycznie by znikał).

I to moim zdaniem było by dobre rozwiązanie - bo tak jak już ktoś tutaj wspomniał wcześniej plusy nas cieszą (nie ważne za co go dostaliśmy) jednak kiedy widzimy minusa to od razu zastanawiamy się co jest nie tak - ktoś nas nie lubi, albo po prostu faktycznie z naszą wypowiedzią jest coś nie tak. Jeśli ktoś nas nie lubi i w komentarzu by to jawnie napisał - bo musiałby lub wpisał jakies "asdsadasdasdhbg" to moderatorzy takiego delikwenta wzięli by po prostu za szmaty i odpowiednio ukarali.

0

teraz mnie naszła taka myśl jakby powiązać minusa z koniecznością napisania za co on jest (z warunkiem, że np. co najmniej 20 znaków) i ten opis wstawiać do komentarza.

Mianowicie chodzi o to, że dodawać plusy można by tak jak teraz i nie koniecznie musi być widać kto nam go dodał (chociaż może ale jedynie dla autora wątku) ale podczas minusowania kogoś trzeba dodać komentarz do postu

No przecież mnie coś trafi :<.
Podawanie powodu minusowania postów (-1/9)

MSM (ja) napisał(a)

Najlepiej żeby hipotetyczne podanie powodu było obowiązkowe - w końcu jeśli coś mi się nie podoba to wiem co.

MSM (ja) napisał(a)

PPPS. Jeszcze inna sprawa - wszedłem niedawno na forum z komputera z kiepskim monitorem i... ikonki +1 i -1 (strzałka ^ i strzałka v) były zupełnie niewidoczne. Przez zupełnie mam na myśli że nawet wiedząc że tam są nie byłem w stanie stwierdzić że naprawdę tam są. Może jakieś cienkie czarne obramowanie dla nich?

Do teraz nie poprawione.

A jak już linkujemy wątki:

Inny wątek o problemach z plusami i minusami:
Plus i minus to jedyne co widzę

I jeszcze:
Jaki format reputacji preferujesz?

O, i jeszcze:
http://4programmers.net/Forum/Coyote/216008-reputacja_-_czy_to_w_ogole_dziala

I jeszcze kilka których tytułów nie pamiętam.

I jeszzce trochę w dziale z którego nie mogę linkować.

No proszę ja was...

0

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale myślę sobie, że można by dodać zestawienia kto ile dał plusów i minusów. Może to by niektórych zmotywowało do większej aktywności na tej płaszczyźnie. Jak ktoś będzie rozdawał za dużo minusów to w takim zestawieniu będzie na szarym końcu, a nikt tego nie lubi ;]. Oddzielna sprawa to ograniczyć liczbę minusów na miesiąc, lub można by zablokować możliwość minusowania, gdy liczba rozdanych minusów znacznie przekracza liczbę plusów.

2

Ja myślę, że wprowadzenie jawności rozwiąże problem minusów. Ludzie po prostu przestaną je dawać z obawy przed zemstą. Będzie to kolejna nieużywana funkcjonalność serwisu.

6

Generalnie dotarło do mnie kilka głosów, które przekonują mnie, że usunięcie możliwości minusowania miałoby pozytywne skutki.

4

No, jakby nie było to wyniki

liczenie wynik jednostka
procentowo 82:18 procent
ilościowo 42: 9 user 4p

świadczą o tym, że jakieś zmiany są konieczne. I rzeczywiście na 4p pozostawienie samych plusów jest najlepszym wyjściem. Może na jakimś mniej "flejmowym" forum jawne plusy/minusy by się sprawdziły, tu gdzie minusy daje się z widzimisie czy z nudów mogłoby to być kolejnym powodem do awantur.

Czyli likwidujemy minusy, posty można oceniać tylko in plus?

0

ale o jakim 82:12 Ty mówisz??? Ja tam widzę 40:9 za pokazywaniem kto dał +-

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1