Wątek zablokowany 2012-02-08 00:05 przez Demonical Monk.

Eksperyment FizzBuzz

0

Wierzysz w swoje umiejętności? Uważasz, że jesteś dobrym i szybkim programistą? Przystąp do eksperymentu!

UWAGA! Skrypt został usunięty z serwera, mirror wyników dostępny pod adresem: http://monk.4programmers.net/pub/mirror/fizzbuzz/


Między godziną 16:00 w piątek (20.05.2011), a 23:59 w sobotę (21.05.2011) wejdź na stronę 4programmers.net/fizzbuzz/ i rozwiąż proste zadanie związane z testem "fizzbuzz" w dowolnym z około 60 dostępnych języków.

Nagrodą za udział jest standardowo uśmiech prezesa, satysfakcja (pozytywne myślenie wydłuża przyrodzenie!) i możliwie uśmiech naszej forumowej muzy.

Statystyki powstaną po maksymalnie 2 dniach od zakończenia konkursu. Powodzenia!

0

Coś w stylu spoj?

0

Taki malutki SPOJ. Na podstawie tego, czego używała strona konkursu na najbardziej poryty kod (wisi gdzieś w dziale Flame na 827583 stronie)

0

Biorę udział :D.

0

Trzeba się logować czy coś? Bo jak nie to wziąłbym udział :)

edit: ok już widze jak wygląda logowanie, więc wezmę udział :) takie logowanie może być.

0

A jaka tonacja zadania? Jakieś nudy czy może coś naprawdę ciekawego chowasz pod biurkiem?

0
qwertyu napisał(a)

A jaka tonacja zadania? Jakieś nudy czy może coś naprawdę ciekawego chowasz pod biurkiem?

Pod biurkiem, to... nie ważne.
Zadania są dość standardowe, mam zamiar tym eksperymentem udowodnić, że takie proste zadania na rozmowach kwalifikacyjnych potrafią nieźle dać po tyłku [diabel]

0

mam prośbę - załóż post w piątek celem przypomnienia :)

0

No akurat w piątek nie mogę. Dlaczego taki mały przedział?

0

Już można wysyłać rozwiązania, termin przedłużamy do 23:59 w sobotę :)

0

Dopiero za 4 razem się udało a to dlatego, że:
1.) Ledwo ort! przeczytać zadanie to minęło sporo czasu. Zanim zacząłem pisać to pół czasu zleciało.
5 sekudn przed czasem wysłałem zadanie ale zapomniałem wstawić średnika i był błąd
2.) Za drugim razem powinno być "FizzBuzz" a u mnie był "fizz buzz" i był błąd przez to
3.) Za trzecim razem niechcący pomyliłem liczbę
i dopiero za 4 przez to rozwiązałem.

Ale ok :)
20.05.2011 16:13 polaczek17 C# (mono-2.8) (niedostępne) sukces

0

U mnie udało się za 2 razem. Powody:

  1. ciut mało czasu, wklejałem kod do przeglądarki mając 5 sekund do końca, nie zdążyłem odpalić testowo u siebie (zabrakło jakiś 10s by sprawdzić wynik)
  2. zapomniałem kolejności operatorów - dałem !$i&1 zamiast !($i&1) co spowodowało, że najpierw negowało $i a dopiero potem robiło AND

Po poprawieniu błędu 2) - sukces, więc sam program napisałem dobrze :) Choć wylosowały mi się inne liczby i już nie mogłem użyć $i&1 (parzystość) tylko musiałem dzielić modulo ;-)

Widzę, że głównie C++ - chętnie zobaczę statsy później, ile jakich języków, procentowy sukces za pierwszym razem w danym języku etc

0

Za 6 razem :D
Kilka razy literówki (śpieszyłem się), potem zamiast \n dałem " "

0

Za trzecim, ale mam wytłumaczenie:

  • za pierwszym razem jasne - głupi błąd, nie dałem using namespace std; (nie jestem jakoś przyzwyczajony do cout i cin). Miałem jeszcze 60 sekund do końca, mógłbym wrócić i poprawić ten błąd ale nie miałem tej szansy :(
  • za drugim razem imho błąd skryptu albo przeglądarki (dałem wstecz więc może trochę namieszałem) - na stronie wyraźnie pisało 'od 3' a w prawidłowym rozwiązaniu zaczynało się od 0. Niestety nie mam screena żeby pokazać. Chociaż jest teoretycznie szansa że się mylę... Ale aż tak ślepy chyba nie jestem ;)
  • za trzecim razem OK.

PS. może by gdzieś dopisać że liczby mają być rozdzielone '\n'? Ja się zastanawiałem przez chwilę ale doświadczenie ze SPOJa mnie uratowało...

0

ku*wa, coś zjeb*** ;) za mało czasu, żeby to u siebie skompilować, a bez kolorowania składni, to ciężko...

1 raz błąd kompilacji

2 raz nie w tym miejscu klamra i mi "\n" nie wypisywało ;)

3 raz nie w tym miejscu jedna instrukcja.

pod presją czasową jedna ciężko pisać nawet małe programiki

0

Fuck yeah!!! :D

Wysłałem rozwiązanie w brainfucku [rotfl]

(Ale przyznaję, lekko oszukiwałem :>)

0

Do 3 razy sztuka i za trzecim się udało. Kompilowałem pod FPC 2.2.0 i za pierwszym razem źle napisałem kod w ogóle - kolejnośc if'ów była zła, za drugim razem niepotrzebnie pododawalem średniki przed else i wcześniej taki babol - ślepota za mnie, bo zamiast for ... to ... do, napisałem for ... do ... do :) Ale eksperyment fajny. Za trzecim razem pozwoliłem sobie wklieć kod żeby się juz nie pomylić. Tylko, że słaby ze mnie koder, bo jakbym miał jedno podejście i za pierwszym razem w niecałe trzy minuty z pistoletem przy głowie i "panienką zaspokająjącą" miałbym coś zakodzić czy jak hacker w jakimś filmie [nie pamiętam tytułu] miałbym się włamać na serwer albo zakodzić tak prosty kod to bym zginął raczej ;) Póki co...
20.05.2011 16:38 olesio Pascal (fpc) (fpc 2.2.0) (niedostępne) sukces
To co, ta Muza Forumowa już jest moja? ;) P.S.: a i to kiedy zamykam stronę z PHP to nie z tchórzostwa, tylko o PHP mam bardzo malutkie pojęcie, a przez pomyłkę - ślepota ze mnie - jak pisałem, kliknąłem w wybór języka PHP zamiast FPC :) I Demonical Monk: możesz później wyjawić czy dla wszystkich języków pierwsze zadania były takie same czy zależały od języka, bo jak zobaczyłem tylko nagłowek PHP to już nie czytałem treści zadania, tylko się wycofać chciałem :)

0

Mi się udało za 5 (?) razem - FPC.
Za 6 razem - PHP.
Chyba za 10 - C++.
I za 10 (nie miałem pod ręką środowiska) - Java.
Więcej już nie znam :]

0
olesio napisał(a)

Możesz później wyjawić czy dla wszystkich języków pierwsze zadania były takie same czy zależały od języka, bo jak zobaczyłem tylko nagłowek PHP to już nie czytałem treści zadania, tylko się wycofać chciałem :)

Wszystkie języki dostały to samo.

Zacnie idzie... :]

0

A szkoda że tylko jedno zadanie z różnymi wariantami. Bo ja taka lama, że tylko (Object) Pascala znam, może później w czymś jeszcze innym spróbuje napisać. Jak się konkurs skończy to mogę opublikować gotowy kod dla FPC, bo teraz sobie napisałem tylko z podstawieniem do stalych :) A i można było jeszcze może przetwarzanie wsadowe *.bat umieścić, ale to cięzko skompilować chyba czy tam zinterpetować oraz wersję dla Hardocrów - czas 10 minut musisz wpisać wyniki ręcznie i zablokowane wklejanie ;)

0

No a ja dodałem jeszcze c++.
Tyle, że znów trochę się bawiłem bo ja pdo builderem piszę i gcc nie przyjęło
iostream**.h**
I dwa razy przez to błąd miałem a później źle przedział dałem przez przeoczenie no i dopiero potem sukces :P ( każdy dwa razy wykonywał w dwóch językach to i ja gorszy nie mogę być :P )

0

A ja za 2 razem (Java) i za 3 razem (python3). Nie mam wytlumczenia, jestem slaby.

Takie pytanie: w javie zrobilem 'public class Test (...)' i dostalem komunikat ze blad kompilacji bo klasa publiczna musi byc w pliku o takiej samej nazwie - moze mozna by dawac jakies wskazowki?
To powiedziawszy, teraz juz bede pamietal zeby klasy byly nie-public.

0
:: napisał(a)

A ja za 2 razem (Java) i za 3 razem (python3). Nie mam wytlumczenia, jestem slaby.

Takie pytanie: w javie zrobilem 'public class Test (...)' i dostalem komunikat ze blad kompilacji bo klasa publiczna musi byc w pliku o takiej samej nazwie - moze mozna by dawac jakies wskazowki?
To powiedziawszy, teraz juz bede pamietal zeby klasy byly nie-public.

Pomoc -> Przykładowe kody w danym języku, było dostępne nawet przed konkursem. Na spisanie tipów dla każdego języka nie za bardzo był czas...

0

No i prawda, w przykladowym kodzie wszystko jest opisane. Tylko dowodzi jaki slaby jestem, nawet nie umiem doczytac...

0

poracha - za 4 razem :p (wpisałem zamiast 'Fizz' samo Fizz bez uszów i nie mogłem znaleźć błędu :/). Generalnie widzę, że jak już się komuś uda skompilować źródło to zazwyczaj ma dobry wynik...

0

Przekonałem się jakie męczące może być programowanie, kiedy nie można używać tabulatora :P

0

Hmm, tam same FizzBuzzy są. Bez sensu. Można klepnąć zadanie zanim się go przeczyta :P

W Javie spokojnie się wyrobiłem, w Scali zrobiłem jeszcze przed rozpoczęciem, tyle że IDE nie mam skonfigurowane to pisałem z palca i debugowałem na ideone.com :p

0

Ech, szkoda że nie pokazuje kodu po wysłaniu. Pisałem w przeglądarce, wysłałem pod koniec z błedem kompilacji. A tu lipa - kodu już nie ma. I weź tu pisz od nowa :P Brakuje też info o flagach kompilatora (np. -Wall).

0

W PHP też dałem radę :) Dzięki lekturze kilku kursów wiedziałem co i jak, to mój pierwszy własny skrypt PHP w życiu chyba, bo wcześniej to chyba tylko napisałem przekierowywanie nagłowków w celu pobrania jakiegoś pliku. Także Muza Forumowa będzie moja, chyba że MSM od BrainFucka albo ktoś inny mi ja zabierze ;)

0

Patryk27 - Ty napisałeś w 4, a ja w 3. Przygotuj się na oddanie palmy pierwszeństwa w ilości języków :P póki co:
C++, C# i Ruby :P zaraz myknę chyba Pascala i dalej zobaczymy

edit: już python :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1