C# i .NET - rozdzielenie działów?

0

Witam
Coraz wiecej postow w tym dziale, a .NET to calkiem szeroka branza. Moze by tak wprowadzic rodzial na ASP.NET i reszte .net'owch rzeczy? Pokic co nie widze sensu tworzenia wiekszej ilosci dzialow... co najwyzej z tej 'reszty' by sie kolejne dzialy wylawialo w razie koniecznosci.

Co o tym sadzicie? Jeszcze jakas nazwa na ta 'reszte' by sie przydala, chociaz C# i .NET brzmi calkiem ok.

0

Sensu podziału nie widzę, C# i .NET są ze sobą bardzo związane, a posty o C++/CLI, IronPython, J# czy Delphi.NET są rzadkością.
ASP.NET może spokojnie lecieć do "webmastering". Ale też wątków nie ma nie wiadomo jak wiele o nim.

A w nowym Coyote dało by się zrobić może tagowanie wątków i wtedy można by filtrować fora już, jeśli ktoś bardzo chce (include/exclude dla tagów) mieć podział.

0

Tak czytam o tym nowym Coyote, to ono chyba samo będzie pisało, odpisywało, flejmowało i banowało. ;)

0
somekind napisał(a)

Tak czytam o tym nowym Coyote, to ono chyba samo będzie pisało, odpisywało, flejmowało i banowało. ;)

[rotfl]

0

i banowało off-top [diabel]

0

Mozna by potem pomyslec o WPF, moze jako poddzial ?! Jednak jest inne i nie podoba mi sie mieszanie (wiele elementow wspolnych ale tak konkretnie pytajacy by okreslal temat). Na razie chyba za malo popularne technologie (ASP.NET, WPF) na tym forum (a moze wlasnie przez to)

che che Nowy Coyote

0

Mozna by potem pomyslec o WPF,

ile było wątków konkretnie o WPF? albo konkretnie o czymkolwiek?
moim zdaniem nie ma potrzeby niczego dzielić…

0

ile było wątków konkretnie o WPF?

No tak na oko, to 2 albo 3 jak dotąd.

0

Nie ma sensu. Zwłaszcza dla moderatorów, jak będą musieli przenosić posty z działu C# do działu .net ;)

0

W sumie filtrowanie to najlepszy pomysl :)
ASP.NET, WPF, i inne i <ort>Od razu </ort>byloby bardziej przyjemnie :)

0

moze wlasnie dlatego bylo ich 2-3 bo jak ktos wchodzi i widzi c# to juz czuje ze nikt mu nie odpowie w sprawie WPF ja bym tu nie dla pytania o wpf.

0

No a gdzie niby można pytać o WPF jak nie w dziale .NET? :|

0

Jestem przeciwny nowemu działu.

Można by natomiast dodać więcej tagów do opisu .. już nie tylko C# i .NET a to co jest- plus WPF, WCF, itd itd.

0

Tagi dodają użytkownicy. Jeśli chce zainteresować pytaniem osoby, które będą w stanie mu pomóc, to napisze taki temat, by wszystko było jasne.
Nie widzę potrzeby tworzyć 100 działów jak na Elektrodzie - mój pierwszy post tam wylądował w koszu, bo między innymi źle wybrałem dział (a spędziłem nad tym dobre 2 minuty)

0

Zgadzam sie z autorem. Gdyby dodac dzial asp.net to pewnie znacznie wiecej .netowcow by tu zagladalo. Tym bardziej ze forum codeguru jest po prostu do d**y, a devpytania maja troche inne przeznaczenie.

0

Obecny stan rzeczy to wygląda jak "Frytki i dżem"...

0

Jestem zdania, ze trzeba pomyslec i rozwazyc jakis podzial. Ale zarowno argumenty przeciwnikow jak i zwolennikow docieraja do mnie :/ Tak wiec trzeba pojsc moze na jakis kompromis - moze jakies podforum, hmm?

0

Podobnie sprawa ma się z Javą i nikt nie narzeka xD Jestem za tagowaniem.

0

Rozdzielanie nie ma sensu, bo np. C# nie istnieje bez .NET więc wszystkie posty w dziale c# będą dotyczyć też .net. Jeżeli już, to lepiej to podforum .NET a w nim np. działy C# i C++ lub C# i pozostałe. Ale wtedy pozostałe będą prawie puste (ile tu postów o VB np?). Więc ja bym zostawił tak jak jest.

0

Problemu szkałbym gdzie indziej: czy ASP.NET to "C# i .NET" czy "Webmastering"?

0

A może taki podział (na przykładzie .NET) - trzy podgrupy działu .NET:

  • Języki (C#, C++, VB, F#)
  • Technologie ogólne (WPF, WinForms, XNA itd)
  • Technologie sieciowe (ASP.NET, WCF, Silverlight itd)

I do tego tagi jaki język/technologia (czyli póki co jak jest do tej pory - prefiks przy temacie [C#])

Z Javą też pewnie by szło przeprowadzić jakiś podział (chociaż podgrupa Języki: Java, Scala byłaby raczej bezsensowny).

0

Wątków o XNA praktycznie nie było, o WCF czy Silverlight też nie. Patrząc z perspektywy działu to .NET sprowadza się do C# + WinForms.

W webmasteringu mamy z serverside PHP, Pythona, Ruby, ASP.NET, do tego technologie klienckie - chaos nie mniejszy niż w .NET.

0

Wychodzi na to, że najlepiej by było, gdyby główne "działy" forum były wirtualnymi katalogami konkretnych działów. Byłoby to rozwiązanie elastyczne, działy konkretne można by sensowniej grupować i można by trzymać np. ASP.NET zarówno w .NET jak i Webmasteringu.

0

Wątków o XNA praktycznie nie było, o WCF czy Silverlight też nie.

O WCF jeden był. Ja kiedyś pytałem o konfigurację ssl-a w samohostujacych wcf. Ale nikt nie znał odpowiedzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1