Sprawy związane z forum

0

Jestem tutaj na forum od prawie 4 lat (mało się udzielam, ale dużo czytam :) ) dlatego pozwoliłem sobie zaproponować dwie zmiany [green]

  1. Czy jest możliwość dodania opcji "zobacz posty od ostatniej wizyty" ?
  2. Zabronić pisania wiadomości przez osoby które nie są zarejestrowane. Wiem że to nie wyeliminuje typowych trolli, ale przynajmniej będzie ład i porządek ;)
0
  1. Przydalo by sie
  2. Nie sadze
0
spc napisał(a)
  1. Nie sadze

Dlaczego? Dobrym przykładem jest tutaj ten wątek http://4programmers.net/Forum/390302

Na wielu forach to działa ;) Tym bardziej że pozwala również wyeliminować częściowo anonimowe roboty spamujące.

0

Warto chyba też zrobić sonde czy dany użytkownik pomógł w danej sprawie na forum, ale no szczegół...

0
  1. Rejestracja jest wkurzajaca, od trolli i tak sie nie da opedzic.
  2. Sonda? W sensie 'pomogl 345543 razy'? Takie cos jest srednio potrzebne, bo tylko wprowadza sztuczny podzial na lepszych i gorszych. Liczy sie odpowiedz i jej wartosc, a nie to kto ja podal. Jak odpowiedz jest wlasciwa i pomocna to co zmienia fakt, ze podal ja 10-latek, ktory nie jest zarejestrowany i jest pierwszy raz na forum?
0

Blokada przeciw robotom jest tak czy inaczej wprowadzona.
A forum ma byc user friendly, nie wkurza Cie jak na kazdym forum musisz sie rejestrowac chociaz nie planujesz zostac tu dluzej? Tylko jeden post/temat?

0

jasne, od razu zrobmy cos na kszlat elektroda.pl
forum MMORPG - zwiekszasz sobie skilla przez odpowiadanie. za dobre odpowiedzi dostajesz punkty, za ktore mozesz kupic sobie cos na targu download.
mozesz oddawac swoje punktu a takze wymieniac sie z uzytkownikami...

:|

to jest forum, a nie gra

0

Karolaq ale w taki sposób możnaby o wiele podnieść merytorykę forum. Podobnie możnaby zrobić z artykułami itd. Chcesz coś wyciągnąć, to wpierw coś włóż ;)

0

"podnieść merytorykę forum" i utrudnić dostęp zwykłym użytkownikom. tak jak Adam napisał - serwis ma być user friendly, dlatego duperele utrudniające ludziom korzystanie z serwisu (poza banami :P) nie mają racji bytu.

0
Adam Boduch napisał(a)

Blokada przeciw robotom jest tak czy inaczej wprowadzona.
A forum ma byc user friendly, nie wkurza Cie jak na kazdym forum musisz sie rejestrowac chociaz nie planujesz zostac tu dluzej? Tylko jeden post/temat?

Szczerze mówiąc czytam regularnie tylko 4, a pytania zadaje w większości na grupach dyskusyjnych. Oczywiście to była tylko taka moja mała sugestia widząc co np. wypisuje wczoraj ten troll :/

Jest szansa na opcję "pokaż posty od ostatniej wizyty"? :)

0
ŁF napisał(a)

"podnieść merytorykę forum" i utrudnić dostęp zwykłym użytkownikom. tak jak Adam napisał - serwis ma być user friendly, dlatego duperele utrudniające ludziom korzystanie z serwisu (poza banami :P) nie mają racji bytu.

W pełni rozumiem ideę 4p ale user friendly wcale nie oznacza braku rejestracji, bo tę można rozwiązać zwykłym okienkiem w AJAXie (do podania tylko login i 2 x hasło) lub stroną przejściową, która pojawi się po napisaniu posta. Co prawda 4p wymaga potwierdzenia adresu e-mail ale można by zrobić opcję użytkownika tymczasowego dla tych, którzy nie potwierdzą adresu e-mail. Wiadomo, że ktoś kto pyta na forum, to wcześniej czy później na to forum powróci, a nawet napisze kolejnego posta. Sporo razy widziałem wypowiedzi typu: zarejestruj się, a będziesz mógł edytowąc swoje posty. Taka opcja moim zdaniem w znacznym stopniu powiększyła by grono forumowiczów.

Poza tym 4p jest dość ubiogie merytorycznie. Piszę to patrząc przez perspektywę serwisów zagranicznych. Wiadome jest, że ktoś kto ma wiedzę, to niechętnie się nią podzieli za freko, a jeśli już będzie chciał się nią podzielić, to z reguły nie ma czasu na napisanie artykułu. Dlatego myślę, że można by wprowadzić system nagradzania ludzi za to co robią dla społeczności 4p.

0
CyberKid napisał(a)

[...] Dlatego myślę, że można by wprowadzić system nagradzania ludzi za to co robią dla społeczności 4p.

Z tym się zgodzę. Z obowiązkiem rejestracji nie.

0

Jakos mi to nie pasuje. Ja faktycznie nie mam czasu pisac artykulow na przyklad i nie sadze, zeby to sie zmienilo, jesli pisanie bedzie nagradzane punktami/bonusami/browarami. Czasu mi nie przybedzie, bo w pracy po prostu placa wiecej :) Dlatego dla mnie taka punktacja nic nie zmienia ani nie zacheca.

0

Jeśli chodzi do mojego... czasami są bardzo mądre odpowiedzi.np Ktoś napisał że chce zrobić jakiś skrypt w javascript... a tu cudowna odpowiedz ,,Zrob to w javascript"... Amerykę odkrył!

0

Punkty "pomógł" już mieliśmy, starsi bywalcy wiedzą, że to samo zło - nie przyniosło NIC dobrego. Wyścig szczurów, programowe nabijacze, kategoryzacja ludzi.
Mimo, iż na 4p słuchamy vox populi w spawie zmian Coyote, to mając właśnie dobro userow na uwadze ten pomysł zostaje odrzucony bezapelacyjnie. EOT

Wymóg rejestracji to totalna porażka. Ktoś tu podał przykład, że zawsze się wraca by znów coś napisać. Wielokrotnie pisałem po jednym poście na jakiś forach, potem problemy by hasła pamiętać, maile podawać, jakieś newslettery często przychodzą.. po grzyba to? NIE!

Dla mnie to właśnie otwartość dla niezalogowanych to chluba 4p.

0

Mi też się bardzo podoba, że nie trzeba tu się logować.

Co z tego że będzie przy rejestracji tylko login i 2 razy hasło + AJAX (WOW!).. chodzi o zasadę - nie i ch** :P

0

Veto dla wymogu rejestracji ;P. Pisałem to już ileś razy i każdy starszy bywalec się z tym zgodzi, ale weźcie pod uwagę taką sytuację - jestem na uczelni/w szkole/w kafejce, gdzie nie pamiętam/nie chcę podawać swojego hasła, ale chcę o coś zapytać. Wówczas piszę jako anonim, przedstawiam się jako Adam.Pilorz (niezalogowany) albo coś w ten deseń i każdy wie, z kim rozmawia. Potem piszę z domu jako zalogowany już Adam.Pilorz i nie muszę pisać, że tamten post wyżej był mój - to po prostu widać. W przypadku konieczności rejestracji musiałbym zakładać dublujące konto, które by tylko dodatkowo obciążało bazę, a do tego robiło zamęt.

0

NIE dla wymuszonej rejestracji .. pytam - po co ?? .. - ile razy wchodze na jakieś fora aby zadać tylko jedno pytanie - i zawsze musze przejść przez uciążliwą procedurę rejestracji, e-maile, kontakty, 3 razy hasło powtarzać .. a później jeszcze potwierdzenie UHH - a czasem i e-mail z potwierdzeniem przychodzi 10 minut - zgroza.

A co do poziomu merytorycznego - jest taki jaką wiedze mają ludzie piszący tu. Uważasz, że poziom jest niski? - to go zwiększ. Skoro wygłaszasz taką tezę to znaczy że masz wiedze większą, wykraczasz poza to co jest tu podane - podziel się zatem z nami. Może kiedyś poziom, pytań będzie taki jak np. na expert exchange, kto wie ? . Może czas nastawić się na świat i stworzyć anglojęzyczną wersje forum.. jak 4p International. A póki co - są działy dla pytań w miarę konkretnych i jest dział NewBie dla początkujących - i nie widzę problemu.

0

Może czas nastawić się na świat i stworzyć anglojęzyczną wersje forum..

Uważam że to nie jest taki zły pomysł... na przykład jeden dział "English".

0

Obowiązkowej rejestracji mówimy stanowcze nie :D a co do anglojęzycznej wersji stronki IMHO jest to zły pomysł ponieważ 4p było zawsze jedną z nielicznych ciekawych polskich stron o programowaniu i lepiej żeby tak zostało.

0

Obowiązkowej rejestracji mówimy stanowcze nie a co do anglojęzycznej wersji stronki IMHO jest to zły pomysł ponieważ 4p było zawsze jedną z nielicznych ciekawych polskich stron o programowaniu i lepiej żeby tak zostało

Ale kto mówi o zmienianiu czegoś ?? .. po prostu dodatkowy dział International.

0

Nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o to że stron anglojęzycznych o programowaniu jest naprawdę dużo, a z polskojęzycznych wyróżnia sie jedynie 4p. Dlatego uważam ze powstawanie działu International jest bezsensu gdyż to samo co w takim dziale miałoby sie znajdować można znaleźć na stronach angielskich. Może faktycznie w poprzednim poście wyraziłem sie niejasno i nieprecyzyjnie.

0

Ale co to przeszkadza? Chodzi o rozwijanie serwisu 4p, nie licz na to ze informacje zawarte tutaj beda zawsze unikalne. Tak samo pewnie i na wielu polskich stronach jest wiele tych samych informacji co na 4p, ale czy to znaczy ze na 4p ma ich nie byc?

Poziom serwisu na pewno by wzrosl, bo na calym swiecie znajdzie sie wiecej specjalistow niz tylko w Polsce, a dominacji czesci angielskiej nad polska nie trzeba sie chyba obawiac.

Sa plusy i minusy, jednak ja bym byl za

0

Ja tez ale popatrzmy na to realnie, kto sie zainteresuje jedna malutka kategoria z tematami po angielsku na jakiejs polskiej stronie? :)

0

I to jest problem, najtrudniejsza jest kwestia rozreklamowania serwisu za granica. Patrzac z drugiej strony, domena i adres nie wskazuja ze to polska strona :-)

0

Tak, ale wystarczy na forum wejść (zakładam, że sama strona domyślnie po accept-language by wybierała odpowiedni język z możliwością przełączenia), żeby zobaczyć, że jest multum kategorii z jakiegoś kraju, gdzie żyją smoki i jedno małe forum na końcu po naszemu (z punktu widzenia anglojęzycznych). Trochę jak na forum.jabberpl.org forum anglojęzyczne. Zainteresowanie bliskie zeru.

0

Wracając do tematu rejestracji - mam pomysł wydaje mi się idealny. Ktoś niezalogowany próbuje się wypowiedzieć. Po kliknięciu 'publikuj' pokazuje się okienko z pytaniem w stylu "Czy chcesz dodać swoją nazwę użytkownika do serwisu ? (będziesz mógł edytować swoje posty)". Po kliknięciu TAK pokazują sie 3 edity - jeden z nazwą użytkownika aby ją ewentualnie poprawić + 2 edity na hasło. Do tego jeszcze checkbox "Zapamiętaj mnie przy każdej wizycie" i przycisk/link "Pełana rejestracja". Tak zarejestrowany użytkownik miałby jedyne dodatkowe prawo do edycji swoich postów.
Wtedy mniej by było takich rzeczy jak niezalogowani użytkownicy co wypowiedź podający inny nick, wypowiedzi jedna pod drugą itp.

0

Zrobi sie smietnik. Sporo jednorazowych uzytkownikow wejdzie, zarejestruje sie w ten sposob (bo licza, ze w przyszlosci beda odwiedzac serwis) po czym z roznych powodow nie wracaja. A jak wroca po roku to nie pamietaja nazwy i znowu sie rejestruja. Poza tym czesc usprawnien dla takiego zarejstrowanego nie dziala (powiadomienie na maila chociazby).

0

No bo to miała by być niepełna rejestracja. Opcje typu 'powiadomienie na maila', 'waidomości od innych użytkowników', 'publikowanie artykułów' ect. byłyby niedostępne dla takiego usera. Takie konto może wygasać np po 3 mies. :> I tu by się śmietnik zmniejszył o parę osób, które się rejestrują i już nie przychodzą.

0

Rejestracji obowiązkowej nie będzie, ale w nowej wersji Coyote [gdzieś w zakamarkach dysku Adama] jest nowa, ułatwiona wersja rejestracji.

Co do działu angielskiego - bezsens. Lepiej iść na poważniejszą stronę jak już się zna angielski. Jakaś Expert-Exchange czy CodeGuru.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1